Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 19d. 15:39

„Baltos lankos“ knygų mugėje: intelektualaus teniso partija, nekasdieniai susitikimai ir diskusijos apie muziką

Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus knygų mugė

Vasario 22–25 dienomis parodų centre „Litexpo“ vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu leidykla „Baltos lankos“ rengia susitikimus bei knygų pristatymus.

„Į intelektualias diskusijas pakvies menotyros mokslų daktarė Kristina Sabaliauskaitė. Savo naujausią knygą „Basakojis bingo pranešėjas“ pristatys iš Kanados atvykstantis rašytojas Antanas Šileika. Muzikologas Darius Užkuraitis kartu su laidų vedėja Gerūta Griniūte diskutuos apie muziką Haruki Murakami kūryboje. Ne tik tikinčiųjų bendruomenę, bet ir žingeidžiuosius suburs diskusija apie Vatikano apžvalgininko Andrea Tornielli pokalbių su popiežiumi Pranciškumi knygą“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Užkuraitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Užkuraitis

Ketvirtadienį, vasario 22 d., 13 val. (forumas–LRT studija) japonologė, vertėja Jurgita Ignotienė kartu su muzikologu Dariumi Užkuraičiu, muzikante, televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūte kviečia į diskusiją „Muzika Haruki Murakami kūryboje“. Renginio dalyviai į Haruki Murakami tekstus pažvelgs per muzikos prizmę, aptars „muzikinio takelio“ ypatumus, jų indėlį į teksto prasmių kūrimo lauką.

Diskusija taip pat bus siekiama pratęsti parašų, kviečiančių rašytoją atvykti į Lietuvą, rinkimo akciją. Šio renginio metu Japonijos ambasadorius J.E.Toyoei Shigeeda perduos „Baltų lankų“ leidyklos atstovams jau ankstesniais metais surinktus parašus.

Elektroninį kvietimą galite pasirašyti čia.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Antanas Šileika
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Antanas Šileika

Penktadienį, vasario 23 d., 19 val. (forumas–LRT studija) į susitikimą kviečia Kanadoje gyvenantis ir kuriantis rašytojas Antanas Šileika. Kartu su žurnaliste Jolanta Kryževičiene autorius pristatys savo atsiminimų knygą „Basakojis bingo pranešėjas“. Tai žaismingi ir atviri, ironiški ir jaudinantys lietuvių emigrantų sūnaus pasakojimai apie dvi jo tėvynes: Kanadą ir Lietuvą. Knygoje gvildenamos tapatybės, emigracijos, nuolatinių namų paieškų, pašaukimo, darbo, šeimos ir meno temos.

Šeštadienį, vasario 24 d., 12 val. (5.2 salė) istorikė, ambasadorė prie UNESCO Irena Vaišvilaitė ir Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys pristatys žurnalisto Andrea Tornielli knygą „Kelyje: pokalbiai su Jo Šventenybe Pranciškumi“. Kartu su popiežiumi Pranciškumi į keliones besileidžiančio Vatikano apžvalgininko A.Tornielli knygoje popiežius pasakoja ne tik viešai nuskambėjusių ir dar negirdėtų anekdotų iš tarpžemyninių skrydžių, bet ir apie tai, kaip kategoriškai atsisako laikytis griežtų saugumo reikalavimų apkabindamas minias.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Kristinos Sabaliauskaitės knygos „Silva Rerum IV“ pristatymas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Kristinos Sabaliauskaitės knygos „Silva Rerum IV“ pristatymas

Taip pat šeštadienį, vasario 24 d., 14 val. (5.1 salė) menotyros mokslų daktarė, tetralogijos „Silva rerum“ autorė Kristina Sabaliauskaitė kartu su filosofu, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, dr. Gintautu Mažeikiu kviečia sužaisti intelektualaus teniso partiją diskusijoje „Rekonstruojant išnykusius pasaulius: mokslas ir menas istoriniame romane“.

O sekmadienį, vasario 25 d., laukia išskirtinis susitikimas – 13 val., 5.1 salėje poetui, vertėjui, Jeilio universiteto profesoriui, dr. Tomui Venclovai lig šiol neužduotus klausimus apie kultūrą ir literatūrą užduos rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas