Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 14:23

Klaipėdos senųjų kapinių istorija sugulė į knygą

Knyga apie senąsias Klaipėdos kapines – konkurso „Klaipėdos knyga“ dalyvė
I.Kanto bibliotekos iliustracija / Knyga apie senąsias Klaipėdos kapines – konkurso „Klaipėdos knyga“ dalyvė

Penktadienį, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje bus pristatoma neseniai išleista, konkurso „Klaipėdos knyga“ dalyvė – knyga „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“. Renginyje dalyvaus šios knygos istorijas surinkusios ir užrašiusios žurnalistė Jurga Petronytė ir muziejininkė Sondra Simanaitienė. Moderuos Loreta Liutkutė.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos „Youtube“ kanale. Knyga sudaryta iš istorijų, nutikusių senosiose miesto kapinėse iki 1985 m. Senosios miesto kapinės, kadaise buvusios miesto pakraštyje, šiandien yra skulptūrų parkas, atsidūręs Klaipėdos miesto centre, apsuptas gyvenamųjų namų ir įvairių įstaigų. Senieji klaipėdiečiai lig šiol šią vietą vadina kapinėmis. Jaunoji karta, nežinanti šios teritorijos istorijos, mato čia parką – laisvalaikio poilsio ir pramogų zoną.

Jei žiūrėtume į kapines kaip į visuomenės veidrodį, matytume, kokios deformacijos vyko viešoje erdvėje keturis dešimtmečius po karo – nykstančių kapų melancholija, kaukoliniai vaiduokliai, aukso paieškos, laidotuvių dūdų orkestrai, vaikų slėpynės, besideginančios moterys, tušti degtinės buteliai, saugumas prie sukilėlių kapo, šokiai prie cerkvės… laidojimai, perlaidojimai, palikimai, užmiršimai ir atsiminimai. Apie tai – ši knyga.

Leidinį galima vadinti vienu iš būdų pažvelgti į jautrią uostamiesčio teritoriją iš skirtingų požiūrio taškų, užmegzti ryšį ir dialogą tarp skirtingų kartų, tautybių, įsitikinimų klaipėdiečių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

02:18
05:56
02:21

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/