Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 13:06

Knygynų tinklas VAGA pristato: Solo kelionės – vienišiaus dalia ar atradimų džiaugsmas?

Vienumos metas
Organizatorių nuotr. / Vienumos metas

Ar keliavimas vienam kelia tau didžiulę baimę? O gal esi tas, kuris nori keliauti vienas, tačiau vis dar dvejoji, ar verta? Kovo 18 d. 18 val. PLC Mega įsikūrusiame VAGOS knygyne vyks „The New York Times“ kelionių skilties autorės Stephanie Rosenbloom knygos „Vienumos metas“ pristatymas-diskusija „Keliauti vienam: iššūkiai ir atradimai“. Knygą sudaro keturios dalys, kiekvienos veiksmas vyksta vis kitame mieste – Paryžiuje, Stambule, Florencijoje, Niujorke – skirtingu tų pačių metų laiku.

Pasitelkdama asmenines kelionių patirtis, psichologų ir sociologų, tyrinėjusių vienatvę bei laimę, įžvalgas, S.Rosenbloom aptaria vienumos teikiamus malonumus, atskleisdama, kaip laikas su savimi gali praturtinti gyvenimą.

Renginio metu taip pat bus galima išgirsti kelionių istorijas iš keturių, pačių tikriausių solo keliautojų. Kokie yra keliavimo vienumoje privalumai ir trūkumai? Ar tikrai galima tapti priklausomu nuo kelionių? Kaip keliavimas vienumoje gali įkvėpti ir padėti atrasti laimę? Diskusiją moderuos Jonas Jačiunskis, renginio metu koncertuos merginų grupė SUNNY. Savo kelionių vienumoje patirtimis renginio metu dalinsis:

Kristina Kuprytė: „Keliaujant po Italiją ne kartą teko išgirsti, kad muzikantai yra palaiminti Dievo. Kada keliauju su instrumentu ant peties, tai dažnai visos durys atsidaro, net tos, kurios daugeliui lieka uždarytos. Keliaudama viena atrandu save iš naujo, kartais net pati save stebinu naujomis savybėmis, pavyzdžiui, aštresniu pastabumu, kūrybiškumu ir drąsa.“

Mykolas Kulakauskas: „Kažkada teko girdėti posakį, kad nuo kelionių tampi priklausomas. Galiu tai patvirtinti: daugiau nei dešimt metų tranzavimas man yra viena iš pagrindinių transporto priemonių, o kuprinė neretai tampa namais ant nugaros. Dabar galiu tvirtai pasakyti, kad kelionės mano aistra.“

Audrius Kleišmantas: „Nors studijuoju Chemijos ir geomokslų fakutete, Vilniaus universitete, gemologiją, mano didžiausi gyvenimo hobiai – šokis (esu sportinių šokių profesionalus treneris), kelionės. Mėgstu pamatyti naujas vietas, susipažinti su naujais žmonėmis, atrasti gyvenimiškų naujų spalvų. Gyvenime visada sau sakau: ,,nebijok savęs, išmok bendrauti su savo vidumi, nugalėk save, bendrauk su savimi, tik tada atsilieps išorė“. Jei siekiu, visada siekiu iki galo, jei nepasiseka, naudojuosi planu ,,B“ arba ,,C“, vis tiek galiausiai pasiseka.“

Paulina Kleizaitė: „Pagal profesiją esu mokytoja, pagal prigimtį – jautri tyrinėtoja, nors ir kitos mano dalys keliauja kartu su manimi, kai palieku namus. Keliauti viena pradėjau, kuomet sugalvojau, kad jau verčiau aplankysiu draugus svečiose šalyse nei praleisiu eilinę dieną universitete, o paskutinė kelionė į Maroką įkvėpė sąmoningam keliavimui ir noru patirtimi dalintis su kitais.“

Nors nemažai žmonių nuoširdžiai baiminasi vienatvės, tačiau S.Rosenbloom savo knygoje „Vienumos metas“ atskleidžia, kad vienumoje praleistas laikas, ypač keliaujant, gali būti išties prasmingas ir grąžinti jėgas. Atpasakodama vienumą branginusių menininkų, rašytojų ir novatorių įspūdžius, „The New York Times“ kelionių skilties autorė parodo, kad keliaudami vieni – net ir tame mieste, kuriame gyvename – išmokstame pastebėti įvairiausias mus supančias smulkmenas: formas, paviršius, spalvas, skonius, garsus – taip, kaip sunkiai pavyktų leidžiant laiką su draugija.

Nuo Šiaurės Amerikos iki Pietų Korėjos dar niekada tiek daug žmonių negyveno vieni. Manoma, kad visame pasaulyje iki 2030 m. vieno žmogaus namų ūkių skaičius didės greičiausiai. Vis daugiau žmonių vieni vakarieniauja, vis daugiau – gerokai daugiau – ir keliauja po vieną. Turizmo sektoriaus įmonės – nuo atostogų būstų nuomos bendrovių iki prabangių kelionių operatorių – pastebi, kad pavienių keliautojų skaičiaus augimas tapo dviženklis. Svetaine „Airbnb" dar niekada nesinaudojo tiek daug vienišų turistų. Kelionių agentūra „Intrepid Travel" teigia, kad pusė jos klientų – maždaug septyniasdešimt penki tūkstančiai žmonių per metus – keliauja vieni, tad agentūra pradėjo rengti pačias pirmąsias pavieniams keliautojams skirtas keliones.

Ir šį bumą kelia ne vien vieniši žmonės. Vis daugiau atskirai keliauja ir tie, kurie yra susituokę ir turi vaikų. Vienos didžiausių pasaulio kelionių rinkodaros organizacijų MMGY Global duomenimis, beveik 10 procentų amerikiečių, turinčių partnerius ir vaikus, kasmet į keliones leidžiasi vieni. Kitaip tariant, vieni keliauja ne tik dvidešimtmečiai ir pensininkai, bet visi norintys – nepriklauso nuo amžiaus ir nuo statuso: partneriai, tėvai, žmonės be poros – ir ieškantys pažinčių, ir ne. Taigi kviečiame pasisemti įkvėpimo iš knygų bei unikalių patirčių, kuriomis dalinsis renginio dalyviai ir užsikrėsti kelionių virusu!

Daugiau informacijos apie renginį čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas