Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 27d. 19:54

Kokių dėmesio vertų knygų šiais metais sulauks pasaulio skaitytojai?

Billas Clintonas, Zadie Smith ir Julianas Barnesas
„Reuters“/„Scanpix“, „Scanpix“ ir „Xposure“/„Scanpix“ nuotr. / Billas Clintonas, Zadie Smith ir Julianas Barnesas

Metams prasidėjus skaitytojai pradeda žvalgytis, kokios dėmesio knygos šiais metais pasieks knygynų lentynas. 15min jau rašė apie tai, kokių rašytojų naujų kūrinių šiemet gali tikėtis lietuvių skaitytojai. Šį kartą pažvelkime į pasaulį – britų leidinys „The Guardian“ tradiciškai išskiria svarbiausius metų literatūrinius įvykius ir knygas, kurios šiais metais pasieks pasaulio skaitytojus. Pažvelkime – ko tikėtis šiais metais?

Šiais metais anglų kalba bus išleista ne vieno autoriaus, su kurio kūryba jau turėjo galimybę susipažinti lietuvių skaitytojai, knyga. Pažvelkime, kokius kūrinius išleis užsienio leidyklos, o apie tai, kokios knygos šiais metais pasieks Lietuvos knygynus, skaitykite čia.

Naujas Juliano Barneso romanas

Lietuvių skaitytojams jau gerai pažįstama Goncourt'ų premijos laureatė Leila Slimani, kurios dvi knygos išverstos į lietuvių kalbą – „Žmogėdros sode“ ir „Lopšinė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) – šiais metais romaną „Lopšinė“ pristatys anglų kalba.

Romanų „Laiko triukšmas“, „Gyvenimo lygmenys“ („Baltos lankos“) autorius, britų rašytojas Julianas Barnesas naujame romane „The Only Story“ žvelgs į tragišką meilės dramą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julian Barnes yra gavęs „Man Booker“ apdovanojimą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julian Barnes yra gavęs „Man Booker“ apdovanojimą

Amerikiečių rašytoja Madeline Miller, įkvėpta Homero „Iliados“ išleidusi knygą „Achilo giesmė“ („Tyto alba“), grįžta su dar vienu romanu, įkvėptu Homero pasakojimų. Šiais metais pasirodys rašytojos knyga „Circe“.

Detektyvų gerbėjai turėtų suklusti – naujas Jo Nesbø romanas anglų kalba „Macbeth“ jau pakeliui ir turėtų pasirodyti jau šį pavasarį. Romano herojumi šį kartą taps nuo narkotikų priklausomas detektyvas.

Britų rašytoja Emma Healey skaitytojams pristatys naują romaną „Whistle in the Dark“. Autorė išgarsėjo romanu „Elizabeta dingo“ („Jotema“), kuriame pasakojama apie prapuolusią paauglę.

Romanų „Tetulė Chulija ir rašeiva“, „Penki kampai“ („Sofoklis“) autorius, Nobelio literatūros premijos laureatas Mario Vargas Llosas pristatys romaną apie dvi turtingas poras, kurias įsipainioję į politines intrigas ir korupciją Limoje „The Neighbourhood“. Lietuviškai ši knyga pasirodė pavadinta „Penki kampai“.

Šiais metais sulauksime ir buvusio JAV prezidento Billo Clintono ir garsaus bestselerių autoriaus Jameso Pattersono bendros knygos – politinio trilerio „The President Is Missing“, kuriame pasakojama apie prezidento dingimą. B.Clintonas, rašant šią knygą, dalinosi savo prezidentavimo patirtimi.

Romano „Anglas ligonis“ („Tyto alba“) autorius, žymus Kanados rašytojas Michaelas Ondaatje šiais metais pristato pirmą romaną, išleistą nuo 2012 metų, kai pasirodė „Kačių stalas“. Šiemet skaitytojus pasieks drama apie keistuolį sukčių ir du vaikus „Warlight“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Islandų rašytojas Sjonas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Islandų rašytojas Sjonas

Vienas žinomiausių Islandijos rašytojų Sjónas, kuris yra viešėjęs Vilniaus knygų mugėje, o į lietuvių kalbą yra išversti keli jo kūriniai – „Tavo akys matė mane“, „Iš didžuvės nasrų“ ir „Baldras, Šešėlio sūnus“ („Apostrofa“) – žada naują intrigą kūrinyje „CoDex 1962“.

Dviejų Costa premijų iš eilės laimėtoja Kate Atkinson skaitytojams pristatys naują romaną apie idealizmo paieškas Antrojo pasaulinio karo metais „Transcription“. Britų rašytoja minėtas premijas gavo už romanus „Gyvenimas po gyvenimo“ ir „Griuvėsių Dievas“ („Tyto alba“).

Ispanijos rašytojas, knygos „Įsimylėjimai“ („Alma littera“) autorius Javier Marías savo gerbėjus nudžiugins romanu apie meilę, santuoką ir išbandymus, su kuriais susiduria romano personažai – „Berta Isla“.

Zadie Smith – nuo romanų prie eseistikos

Žvelgiant į „The Guardian“ išskirtą negrožinės literatūros sąrašą į akis krenta lietuviams jau pažįstamų užsienio autorių autobiografinės, kelionių ir eseistikos knygos. Pastarąją pristatys ne bet kas, o britų rašytoja Zadie Smith.

Dave'as Eggersas, kurio romanas „Ratas“ (leidykla „Tyto alba“) Lietuvoje pasirodė prieš dvejus metus, šiemet pristatys naują romaną „The Monk of Mokha“, kuriame pasakojama apie nuotykius Jemene.

Britų satyrikas Davidas Lodge'as, kurio du romanai – „Terapija“ ir „Mintijimai“ – yra pasirodę ir lietuvių kalba („Baltos lankos“) skaitytojams pristatys antrą autobiografijos dalį „Writer’s Luck“ dalį.

Skaitytojai, pamėgę amerikiečių rašytojos Amy Tan kūrybą, šiais metais džiaugsis sulaukę naujos biografinės knygos apie komplikuotus autorės ir jo tėvo santykius – „Where the Past Begins“. Lietuvoje yra išleistas autorės romanas „Malonumų rūmai“ („Tyto alba“).

Romano „Balti dantys“ autorė Zadie Smith („Baltos lankos“) geriau žinoma kaip romanų autorė, tačiau šiais metais ji žada atskleisti kitą savo pusę ir pristatyti esė knygą „Feel Free“.

„Scanpix“ nuotr./Zadie Smith
„Scanpix“ nuotr./Zadie Smith

Italų fizikas Carlo Rovelli, kurio bestseleris „Septynios fizikos pamokos“ yra išverstas į daugiau nei 40 kalbų, o tarp jų ir į lietuvių („Tyto alba“), šiais metais grįžta su knyga, kurioje analizuoja ir kalba apie laiką – „The Order of Time“.

Istorinių ir karinių knygų mėgėjai šiemet galės džiaugtis istoriko, knygų „Stalingradas“ ir „Berlynas: žlugimas 1945-aisiais“ („Alma littera“) autoriaus Antony Beevoro nauja knyga apie oro atakas „Arnhem: The Last German Victory“.

Pasaulį sužavėjusios knygos „Sapiens“ autorius Yuvalas Noahas Hararis skaitytojams žada ne ką mažiau intriguojantį žvilgsnį į ateitį ir XXI amžių knygoje „21 Lessons for the 21st Century“.

Edwardo Snowdeno į dienos šviesą iškelta šnipinėjimo istorija vėl atgyja knygoje „Dark Mirror: Edward Snowden and the Surveillance State“, kurioje žurnalistas Bartonas Gellmanas į esamą situaciją bando pažvelgti kitu kampu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma