Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 12:16

„Mažoji leidykla“ pristato naujienas Vilniaus knygų mugėje

Estrada virsus New-FB
„Mažosios leidyklos“ archyvo nuotr./„Bravo estradai“

„Mažoji leidykla“ šių metų Vilniaus Knygų mugėje pateiks dvi naujienas – Ingos Liutkevičienės knygą apie sovietmečio estradą „Bravo estradai!“ ir Justinos G.Brazdžionis edukacinę pasaką anglų – lietuvių kalbomis „Neo & Amadeo“ „Nėjus ir Amadėjus“.

Bravo estradai!“

„Bravo estradai!“ pratęs „Mažosios leidyklos“ leidžiamų knygų apie sovietmetį temą (anksčiau išleistos: Ingos Liutkevičienės „Deja vu. Vilnius 1974-1990”; „Neringos“ kavinė: sugrįžimas į legendą“; „Šaltojo karo samdinys“).

Ingos Liutkevičienės knyga „Bravo estradai!” – tai ne muzikos antologija, o populiariai parašyta knyga apie 6-ojo – 9-ojo dešimtmečių estradą. Knygoje su sovietmečio specifika susipažinsite per kitą prizmę – estradą. Ji buvo ir to laikotarpio dalis, ir ryškus reiškinys, dėl kurio pilką sovietmečio gyvenimą daug kas prisimena su spalvotais intarpais.

Knygoje šmaikščiai, su lengvu humoru aprašomos neįtikėtinos dainininkų, muzikantų, kompozitorių ir dainų tekstų autorių (Stasio Povilaičio, Birutės Petrikytės, Laimos Žemaitytės, Miko Suraučiaus, Alekso Lemano, Algimanto Raudonikio ir daugybės kitų žinomų muzikos pasaulio žmonių) gyvenimo istorijos. Sužinosite, kaip buvo sukurti iki šiol dainuojami šlageriai – daina apie raudoną rožę, „Žalioj stotelėje“, „Berniukai“. Kartu su ansambliais „Nerija“, „Estradinės melodijos“, „Plius minus“, kitais gastroliuosite po atokiausias Sibiro, Mongolijos, Vidurinės Azijos vietoves, varvinsite seiles prie anuometinių socialistinių šalių parduotuvių vitrinų.

Knyga primins malonias akimirkas ir žinomas dainas tiems, kurie lankėsi estradiniuose koncertuose ir taps įdomia kelione sovietmečio estrados keliais tiems, kurie net negali įsivaizduoti, kaip tada viskas buvo.

Knyga gausiai iliustruota originaliomis to meto archyvinėmis nuotraukomis, atspindinčiomis laikmetį, madas ir unikalų gebėjimą deficito sąlygomis mėginti atrodyti taip, kaip Vakaruose.

Neo & Amadeo“ „Nėjus ir Amadėjus“

Los Andžele gyvenanti dviejų sūnelių mama Justina G. Brazdžionis sukūrė ir iliustravo edukacinę pasaką vaikams „Neo & Amadeo“ „Nėjus ir Amadėjus“. Tai Dvikalbė anglų–lietuvių kalba parašyta edukacinė pasaka apie du draugus angelus Nėjų ir Amadėjų. Jie gyvena Gražiojoje šalyje (alegorija su Lietuva) ir Karštojoje šalyje (alegorija su Kalifornija, JAV).

„Mažosios leidyklos“ archyvo nuotr./„Nėjus ir Amadėjus“
„Mažosios leidyklos“ archyvo nuotr./„Nėjus ir Amadėjus“

Nėjaus ir Amadėjaus draugystės istorija parodo, kas iš tiesų žmonėms svarbu, kas yra tikrasis džiaugsmas ir laimė, ką žmogui reiškia draugystė. Tai amžinos vertybės, todėl, kaip sako autorė, knygelė skirta visiems nuo 2 iki 100 metų.

Anglų – lietuvių kalbomis parašyta knyga padės turiningai leisti laiką kartu ne tik tėvams ir vaikams, bet ir seneliams, kurių vaikaičiams lietuvių ne gimtoji kalba.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas