Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 04 17, 14:14

Rašytojas Haruki Murakami: „Japonija turi tol atsiprašinėti už karą, kol jai bus atleista“

Japonija turi tol pakartotinai atsiprašinėti Kinijos, Korėjos ir kitų šalių, kurias ji buvo užpuolusi XX amžiuje, kol jos buvusioms aukoms bus gana atsiprašinėjimų, pareiškė rašytas Haruki Murakami.
Rašytojas Haruki Murakami
Rašytojas Haruki Murakami / „Scanpix“ nuotr.

„Istorinio supratimo klausimas turi didelę reikšmę, ir aš manau, kad Japonijai svarbu sąžiningai atsiprašyti“, – interviu naujienų agentūrai „Kyodo News“ sakė jis anksčiau šį mėnesį.

„Manau, kad tai visa, ką Japonija gali daryti, – atsiprašinėti tol, kol šalys tars: „Mes nebūtinai tai visiškai įveikėme, bet jūs jau pakankamai atsiprašėte. Gerai, palikime dabar tai.“

H.Murakami, vienas iš Japonijos žinomiausių rašytojų, kuris nuolat figūruoja galimų laureatų į Nobelio literatūros premiją sąraše, dažnai kritikuoja savo šalį už atsakomybės dėl savo agresijos Antrojo pasaulinio karo metais kratymąsi.

Rašytojas savo pastabas išsakė tuo metu, kai Japonijos konservatyvus ministras pirmininkas Shinzo Abe šią vasarą turės kreiptis su pareiškimu, skirtu paminėti 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines.

Stebėtojus ypač domina, ar Sh.Abe tiesiogiai paminės Japonijos „kolonijinį valdymą ir agresiją“ ir pareikš „atsiprašymą“, kaip tai yra padarę jo pirmtakai per 50-ąsias ir 60-ąsias karo pabaigos metines.

Tiesiogiai nepaminėdamas Sh.Abe ar jo laukiamo kreipimosi H.Murakami pridūrė: „Atsiprašymo nereikėtų drovėtis.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą