2016-06-12 23:17

Stephenas Kingas: kodėl J.K.Rowling negali atsiriboti nuo Hario Poterio?

Rašytojai J.K.Rowling sunku atsiriboti nuo jos sukurto personažo Hario Poterio. Vien šiais metais apie šį literatūrinį herojų Didžiojoje Britanijoje jau pradėtas rodyti teatro spektaklis, o gruodį pasirodys ir naujas kino filmas. Pasak trilerių meistro Stepheno Kingo, yra dvi priežastys, kodėl J.K.Rowling vis dar nenori paleisti mažojo burtininko.
Rašytoja  J. K. Rowling
Rašytoja J.K.Rowling / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirma, anot St.Kingo, J.K.Rowling labai myli Harį Poterį mėgstančius žmones ir jai dėl to yra sunku atsiriboti nuo šio personažo ir ieškoti naujų kūrybos krypčių.

„Ji taip pat žino, kad pasaulyje yra milijonai žmonių, mėgstančių šį personažą, dėl to J.K.Rowling jaučia atsakomybę prieš gerbėjus ir tarsi jiems sako – norite daugiau, gausite daugiau“, – „The New York Times“ teigė S.Kingas.

J.K.Rowling nenorą pamiršti Hario Poterio simboliškai iliustruoja prieš keletą metų išleista pirma J.K.Rowling knyga suaugusiems skaitytojams. Tuomet romanas „The Casual Vacancy“ („Laisva vieta“) buvo ne tik kritikuojamas, tačiau buvo pasirodę ir vertinimų, kad J.K.Rowling tesugeba kurti istorijas apie Harį Poterį ir skaitytojams nesugeba pasiūlyti kitokios kūrybos knygų.

Panašu, kad pati J.K.Rowling ir pati ne itin nori, kad jos vardas būtų siejamas su platesne kūryba.

Pavyzdžiui, rašytoja kuria ir Roberto Galbraitho slapyvardžiu, o pastarasis šiuo slapyvardžiu parašytas romanas „Career of Evil“ pateko į sutrumpintą „Theakston's Old Peculier“ apdovanojimo sąrašą. Šis prizas teikiamas geriausiai Didžiosios Britanijos kriminalinei knygai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą