Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 13:37

Kompozitorių sąjunga paskelbė geriausių 2020-ųjų kūrinių penkioliktuką: balsuokite

Muzikos klausymas (asociatyvi nuotr.)
123RF.com nuotr. / Muzikos klausymas (asociatyvi nuotr.)
Lietuvos kompozitorių sąjunga skelbia balsavimą už geriausius praėjusių metų Lietuvos kompozitorių kūrinius.

Muzikos ekspertų atrinktas penkioliktukas nuo šiol atviras visiems. Tris savaites bus galima klausytis kūrinių ir už juos balsuoti.

Nors daugelis žmonių, o ypač menininkų, praėjusius metus vadina blogiausiais ir mielai išbrauktų juos iš savo atminties, kompozitorių, panašu, pasaulinė pandemija nesustabdė. Lyginant su 2019 metais, kuomet Lietuvos kompozitorių kūrinių premjerų buvo suskaičiuota 87, 2020 metais kompozitoriai sukūrė ir įvairiomis formomis pristatė beveik tiek pat – 81 naują kūrinį.

Be tradicinių gyvų atlikimų koncertų salėse, premjeros nuskambėjo internetinėse platformose, naujose kompaktinės plokštelėse. Kai kurie kūriniai buvo atlikti naujai susikūrusių virtualių atlikėjų kolektyvų – chorų ir įvairių ansamblių. Šių metų penkioliktukas atspindi ne tik skirtingas atlikimo formas ar platformas, bet ir geografiją: „gyvos“ mūsų šalies kompozitorių kūrinių premjeros įvyko Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Praėjusių metų kūrinius vertino kompetentinga muzikų bendruomenės atstovų komisija: muzikologė, komisijos pirmininkė Beata Baublinskienė, kompozitorius Marius Baranauskas, obojininkas Robertas Beinaris, kanklininkė Aistė Bružaitė, muzikologė Eglė Gudžinskaitė, muzikologas Linas Paulauskis, muzikologė Rima Povilionienė, pianistė Rūta Rikterė, dirigentas Karolis Variakojis, kompozitorius Mārtiņš Viļums.

Ekspertų išrinkti geriausi 2020 metų kūriniai skirtingose kategorijose bus paskelbti 2021 m. kovo 26 d. Jų autoriams atiteks Asociacijos LATGA skirtos premijos, Lietuvos kompozitorių sąjungos ir partnerių prizai.

Penkioliktukas

 1. Vaclovas Augustinas „Da pacem Domine“
 2. Dominykas Digimas „Oscillations“
 3. Dominykas Digimas „Why Does This Appear?“
 4. Vytautas Germanavičius „Žydintis ledas“
 5. Justė Janulytė „Unanime“
 6. Algirdas Martinaitis „Viza gyvybei“
 7. Žibuoklė Martinaitytė „Nunc fluens. Nunc stans“
 8. Žibuoklė Martinaitytė „Solastalgia“
 9. Andrius Maslekovas „Vandenys-atspindžiai-haiku“
 10. Rytis Mažulis „Nedum capillos“
 11. Ramūnas Motiekaitis „(ne)išsipildymas“
 12. Justina Repečkaitė „Weaving“
 13. Linas Rimša „Džiazo mišios“
 14. Andrius Šiurys „Toks jausmas, tartum važiuočiau namo“
 15. Monika Zenkevičiūtė „Manta“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams