Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 13, 12:05

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 82-asis sezonas bus kupinas muzikinių įvykių

Rugsėjo 16 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje 82-ąjį koncertų sezoną pradėsiantis Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras šį pusmetį vien Vilniuje publiką ketina nudžiuginti keliolika originalių simfoninės muzikos programų, rašoma pranešime spaudai.
Modestas Pitrėnas
Modestas Pitrėnas / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Sezoną pristato LNSO meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas: „Miela publika, rezervuokite savo šeštadienius Nacionalinei filharmonijai. LNSO žada dovanoti daug nepamirštamų kūrybinių įspūdžių.“

Sezono atidarymo koncerte rugsėjo 16-ąją su M.Pitrėno diriguojamu LNSO grieš violončelės virtuozas iš Vengrijos Istvánas Várdai. Jis atliks savo tėvynainio kompozitoriaus Andráso Mihály Koncertą violončelei ir orkestrui. Taip pat koncerte skambės spalvinga lietuvių muzikos drobė – Eduardo Balsio poema „Jūros atspindžiai“, ją lydės aistringa valsų siuita iš garsiosios Richardo Strausso operos „Rožės kavalierius“ bei ugningasis Maurice’o Ravelio „Bolero“.

Pasak LNSO vadovo M.Pitrėno, sezono pradžia bus įspūdinga jau vien dėl susitikimo su violončelininku I.Várdai. Ryškiu sezono pradžios koncerto finaliniu akcentu taps M.Ravelio „Bolero“.

Žvelgdamas į 82-ojo sezono perspektyvą, LNSO meno vadovas žada daug muzikinių įvykių, atliepiančių ir bendrą Filharmonijos sezono moto „Skambančios istorijos“. Vien pažvelgus į kiekvieno LNSO koncerto solisto ar dirigento biografijas galima sakyti – tai „skambančių istorijų“ pavyzdys.

„Mūsų ir jūsų pamėgti dirigentai: Robertas Šervenikas, Martynas Stakionis, Vilmantas Kaliūnas, Modestas Barkauskas, Keri-Lynn Wilson, jūsų pamėgti solistai Onutė Gražinytė, ansamblis NIKO kvies susitikti Filharmonijos Didžiojoje salėje“, – vardija sezono parterius M.Pitrėnas.

Dirigentas atkreipė dėmesį į „Gaidos“ festivalį: dvi savaites filharmonijoje kunkuliuos šiuolaikinė muzika ir įdomios solistų pavardės.

Šįkart festivalis turi seserystės ir brolystės ženklą. Pirmame koncerte skambės žymiųjų seserų Katios ir Marielle Labèque duetas, antrajame matysime ir girdėsime brolius iš Olandijos Arthurą ir Lucasą Jussenus.“

Verta paminėti ir atskirus sezoninius koncertus, antai jau rugsėjo 28 d. LNSO su partneriais atliks Broniaus Kutavičiaus kūrinių programą, koncertu „In memoriam Broniui Kutavičiui“ bus pagerbtas šio nacionalinės muzikos korifėjaus atminimas.

Spalio 14 d. su ansambliu NIKO ir solistais iš Ukrainos bus surengtas koncertas „Odessa Clssics“ Vilniuje“. Spalio 30 d., bendradarbiaujant su Šv. Jokūbo festivaliu, įvyks koncertas „Rekviem didvyriams“, jame skambės Valentino Silvestrovo Septintoji simfonija ir Zitos Bružaitės „Requiem“. Lapkričio 20 d. simfoninės muzikos koncertu bus paminėtas nuolatinės orkestro bičiulės, solistės Rusnės Mataitytės jubiliejus.

Tarp vėlyvo rudens koncertų publikos dėmesį neabejotinai patrauks lapkričio 26 d. žadama programa „Muzikinės istorijos apie riterį Rinaldą“, kurioje skambės su Kauno valstybiniu choru atliekama Johanneso Brahmso Kantata „Rinaldo“.

Žiemos šalčius patirpdys gruodžio 10 d. laukianti programa „Vestsaido istorijos“.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą