Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 30d. 10:03

Prasideda XI tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų finalai

Skambinimas pianinu
123RF.com nuotr. / Skambinimas pianinu
Jaunosios fortepijono ir smuiko žvaigždės ruošiasi atsakingam žingsniui – rugsėjo 3-4 d. vyks XI Tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso finalai, rašoma pranešime spaudai.

Birželio mėnesį laurai jau buvo išdalinti jaunesniųjų konkurso grupių dalyviams, o tuo pačiu paskelbti ir C grupės finalininkai, kurie pagaliau galės gyvai scenoje atlikti finalines programas. Dviejų koncertų metu išgirsime pianistus Ariną Antonosian (Rusija), Magdalene Ho (Jungtinė Karalystė) ir Anną Karácsonyi (Vengrija), taip pat smuikininkus Samuelį Allaną-Chapkovskį (Airija), Liną Juknevičiūtę (Lietuva) ir Vasilisą Krylovą (Rusija).

Finalams pasirengti jaunieji muzikai turėjo kiek daugiau nei du mėnesius. Jiems artėjant konkurso finalininkai sutiko pasidalinti savo mintimis apie pasiruošimą atsakingiems koncertams ir savo santykį su Balio Dvariono muzika.

Lina Juknevičiūtė (Lietuva, smuikas)

„Ruošimasis konkurso finalui teikia be galo daug džiaugsmo. Balio Dvariono kūryba smuikui man yra tokia artima, kad nesvarbu, kokiam pasaulio kampely būčiau, užgrojus šio kompozitoriaus muziką, pasijuntu tarsi namie. Nuostabu, kad turėsiu galimybę Balio Dvariono Koncertą smuikui atlikti Nacionalinės filharmonijos salėje, kurioje koncertas ir buvo pirmą kartą atliktas 1948 m., diriguojant pačiam kompozitoriui“.

Magdalene Ho (Jungtinė karalystė, fortepijonas)

„Jaučiuosi nepaprastai sujaudinta ir pagerbta, turėdama tokią galimybę. Žinoma, labai nervinuosi. Nepaisant to, siekiu koncentruotis į muziką, daug vaikštinėti, kadangi tai padeda išvalyti mintis. Labai laukiu kelionės į Lietuvą!“

Vasilisa Krylova (Rusija, smuikas)

„Džiaugiuosi, kad po tokių sudėtingų pandemijos metų, pagaliau turime galimybę atvykti į Lietuvą ir groti su orkestru gyvai. Nepaprastai laukiu, kol galėsiu atlikti savo mėgstamiausią koncertą, kartu su nuostabiais žmonėmis, nuostabioje vietoje“.

Anna Karácsonyi (Vengrija, fortepijonas)

„Labai džiaugiuosi, kad finalas pagaliau gali vykti gyvai. Nepaprastai laukiu kelionės į Vilnių, kur atliksiu Beethoveno trečiąjį koncertą fortepijonui, kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru“.

Arina Antonosian (Rusija, fortepijonas)

„Pasiruošimas yra šiek tiek jaudinantis. Labai įdomu bus apsilankyti Vilniuje. Džiaugiuosi, kad šis konkursas suteikia jauniems žmonėms galimybę parodyti save!“

Samuel Allan-Chapkovski (Airija)

„Tai bus tik antrasis kartas, kai grosiu su orkestru. Pirmą sykį tai daryti man teko labai seniai, kai buvau dvylikos, ir to net labai gerai neprisimenu. O aš gana liberaliai žiūriu į ritmo ekspresijos galimybes, todėl turėsiu prisitaikyti prie grojimo su orkestru. Be abejonės, yra nerimo, kadangi patirtis man bus gana nauja, tačiau tikiu, kad, tinkamai ruošiantis, man pasiseks“.

XI Tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso finalininkai gros kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant Robertui Šervenikui. Finaliniai koncertai vyks rugsėjo 3 d., penktadienį, nuo 19 val. ir rugsėjo 4 d., šeštadienį, nuo 16 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°