Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 6d. 11:22

Šv. Kristoforo orkestras kviečia į sezono uždarymo koncertą

Golda Vainberg-Tatz
Asmeninio archyvo nuotr. / Golda Vainberg-Tatz

Ketvirtadienį 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vyks Šv. Kristoforo kamerinio orkestro sezono uždarymo koncertas. Jo metu drauge su orkestru pasirodys šia proga iš JAV atskridusi pianistė Golda Vainberg-Tatz. Koncerte skambės specialiai jai ir Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui sukurto Jano Radzynski kūrinio pasaulinė premjera, kuriai diriguos orkestro įkūrėjas ir garbės dirigentas Donatas Katkus.

G.Vainberg-Tatz – tarptautiniu mastu pripažinta JAV ir Izraelio pianistė, savo muzikinį kelią pradėjusi Vilniuje.

Ji, baigusi Nacionalinę M.K.Čiurlionio mokyklą, vėliau studijavo Izraelio Rubino Muzikos Akademijoje, Tel Avivo universitete ir prestižiniame Juilliardo muzikos koledže Niujorke.

Šiuo metu Niujorke gyvenanti atlikėja, fortepijono dėstytoja, o taip pat garsios pedagogės ir J.S.Bacho interpretatorės Rosalyn Tureck mokinė ir jos vardo J.S.Bacho konkurso Niujorke direktorė ir meno vadovė.

D.Katkaus nuotr./Valstybinis Vilniaus kvartetas
D.Katkaus nuotr./Valstybinis Vilniaus kvartetas

„G.Vainberg-Tatz su Lietuva sieja ypatingas ryšys – karo metais jos mamą išgelbėjo ir ėmėsi globoti Rokiškio kunigas Antanas Gobis.

Su maestro D.Katkumi pianistei teko susipažinti 1990 metais, pirmą kartą atvažiavus į Lietuvą koncertuoti Lietuvos nacionalinės filharmonijos pakvietimu. Tuo metu pianistė koncertavo solo ir drauge su Vilniaus kvartetu, kuriame tuo metu altu dar griežė pats Donatas Katkus“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šio koncerto metu pianistė su Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru pasirodys antrąjį kartą.

Pirmasis kartas buvo, kai 2008 metų žiemą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ji drauge su Martinu Labazevitchiu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestru diriguojant D.Katkui atliko J.S.Bacho dvigubą ir solinį koncertą.

Elenos Petrauskaitės nuotr./Donatas Katkus
Elenos Petrauskaitės nuotr./Donatas Katkus

„Prisimenu įdomias repeticijas ir puikų orkestro muzikavimą diriguojant maestro D.Katkui. Su maestro Katkumi nuo pat pažinties pradžios būdavo lengva ir įdomu bendrauti; manau, kad tai gali patvirtinti visi, kas su juo bendravo, pas jį mokėsi ar su juo muzikavo“, – teigia pianistė.

Šį kartą koncerte skambės ne tik Jano Radzynski pasaulinė koncerto premjera, bet ir Wolfgango Amadeus Mozarto koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 26, kitaip vadinamas „Karūnavimo koncertu“.

D.Katkaus nuotr./Valstybinis Vilniaus kvartetas
D.Katkaus nuotr./Valstybinis Vilniaus kvartetas

J.Radzynskio kūryba Vilniaus publikai pažįstama: G.Vainberg-Tatz ir Vilniaus kvartetas buvo atlikę daugelį jo kūrinių, G.Vainberg-Tatz drauge su nusipelniusiu Lietuvos smuikininku Raimundu Katiliumi 1999 m. Vilniaus festivalio metu atliko „Personal verses“ kūrinio premjerą, dedikuotą specialiai pianistei ir R.Katiliui.

Bilietus į koncertą galite įsigyti internetu arba 1 val. prieš koncertą bilietų kasoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas