15min be reklamos
2022 11 10, 10:40

XXV Tarptautiniame akordeono festivalyje Vilnius 2022 – naujais vėjais dvelkianti grupės „Subtilus“ muzika

Savaitei persiritus į antrą pusę, dažnam galvoje sukasi nekantrios mintys, kuo čia save nustebinus ir pamaloninus penktadienio vakarą. Idealus šio savaitgalio pradžios planas – grupės „Subtilus“ koncertas, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Subtilus
Subtilus / Martyno Ambraso nuotr.

Keturi ekstremalūs muzikantai, rudens koncertų sezoną pradėję 170 metrų aukštyje ant TV bokšto lauko terasos, subtilų adrenalino pliūpsnį žada ir lapkričio 11 dieną 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Atlikėjai savo naujosios programos kūrinius apjungs į vientisą muzikinį vyksmą, persmelktą tam tikros mistikos. Ir tai ne viskas – koncerte dainuos lietuvius sužavėjusi džiazo vokalistė iš Ukrainos Valerija Kučerenko.

Pasikeitus grupės muzikantų sudėčiai, kardinaliai atsinaujino ir jos skambesys.

Asmeninio archyvo nuotr./Subtilus
Asmeninio archyvo nuotr./Subtilus

Du akordeono virtuozai Žygimantas Baltrūnas ir Tautvydas Jurkša, savo muzikavimo lauką praplėtę elektroninių instrumentų eksperimentais, su grupės senbuviais Laurynu Vaitkumi (birbynė, lumzdelis) ir Vytautu Švažu (mušamieji, perkusija) susiliejo į nuostabią matricą, kurioje nežinomaisiais virto džiazo, roko, modernaus folkoro, world/fussion, crossover stiliaus elementai, kompozicijose prasiveržiantys netikėtais pavidalais.

Visi keturi nariai kuria grupės garsinę koncepciją, aranžuoja pamėgtus kitų muzikantų kūrinius, išbando įvairius stilistinius sprendimus. Tačiau ypatingas kolektyvo išskirtinumas – autorinė muzika, ir jų koncerte suskambės išties nemažai. Instrumentinė grupė „Subtilus“ šiam koncertui yra sukūrę ir keletą premjerų, kurias bus ypač malonu pristatyti XXV Tarptautinio akordeono festivalio Vilnius 2022 publikai.

Pastaruoju metu dažna „Subtilus“ koncertų viešnia tapo Ukrainos dainininkė Valerija Kučerenko. Ir visai neatsitiktinai. Prasidėjus karui grupė atsisakė „Z“ raidės pavadinime ir sutarė kaip tik įmanoma padėti ukrainiečių muzikantams. Valerija į Lietuvą atvyko su maža dukrele, dirba ir stengiasi padėti tėvynėje likusiems artimiesiems.

Jos meilę ir ilgesį įkūnija drauge su „Subtilus“ atliekama ukrainietiška daina „Chornobrivci“. Kiek joje gėlos, bet kartu ir tikėjimo! Valerija labai greitai mokosi kalbėti lietuviškai, ir koncerte uždainuos mūsų kalba „Saulele motule“. Labai simboliškas tekstas – prašymas užtekėti saulelei, kai karas pačiame įkarštyje ir toks tamsus... Kad ir kokia svetinga atrodytų Lietuvos žemė, visgi dainininkė čia jaučiasi svetimšalė – apie tai ir dar viena daina „Englishman in New York“, sudainuota džiazo dvasia.

Taigi, laukia subtilus, pakylėtas, nepaprastai energingas ir kupinas adrenalino koncertas. Susiruoškite: lapkričio 11 diena, 19 valanda, Šv. Kotrynos bažnyčia. „Subtilus“ ir Valerija Kučerenko.

Jubiliejinis XXV Tarptautinis akordeono festivalis Vilnius 2022 - įtraukiančiai aktualus, stulbinančiai patrauklus lapkričio 5-25 dienomis, Vilniuje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą