Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 2d. 12:51

Po muzikos bendruomenės kreipimosi į žiniasklaidą Kultūros tarybos kuratorė nušalinta nuo darbo su šios srities projektais

Džiazo muzikantai
123RF.com nuotr. / Džiazo muzikantai

Po trečiadienio muzikos bendruomenės kreipimosi dėl Kultūros tarybos vertinimo, skiriant lėšas projektams bei išreikšto įtarimo dėl interesų konflikto, muzikos kuratorė Nelda Bagonavičiūtė „šiuo metu yra nušalinta nuo darbo su muzikos srities projektais“.

Muzikai į 15min kreipėsi su klausimu, kodėl 10 proc. viso muzikos srities finansavimo (67 tūkst. eurų) gavo XXI senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“.

Pasiguglinus, nesunkiai galima rasti, kad Nelda Bagdonavičiūtė, buvusi „Banchetto musicale“ direktorė, šiuo metu užima muzikos srities kuratorės pareigas Kultūros taryboje, – tikino laiško autoriai. – Kas gali paneigti, kad ši kuratorė vis dar nedirba „Banchetto musicale“ sistemoje neoficialiai... Nes niekas kol kas tokių sumų nepermuša...“

N.Bagdonavičiūtė 15min teigė, kad įstaigoje nebedirba nuo 2013 metų. Po publikacijos muzikai atsiuntė ištrauką iš protokolo, kuriame teigiama, kad kuratorė yra „Banchetto musicale“ dalinininkė.

Protokolas
Protokolas

Oficialiame Kultūros tarybos puslapyje į šią problema buvo sureaguota. Jų pateikta informacija skamba taip:

„Lietuvos kultūros tarybą pasiekė informacija dėl galimo muzikos srities kuratorės interesų konflikto. Kuratorė savo ryšius su juridiniais asmenimis buvo nurodžiusi savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje, tačiau neįvykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme numatytos prievolės apie galimus interesų konfliktus raštu informuoti įstaigos vadovą ir pareikšti apie nusišalinimą.

Lietuvos kultūros taryba ėmėsi skubių priemonių ir šiuo metu yra inicijuotas tarnybinio nusižengimo tyrimas. Kuratorė šiuo metu yra nušalinta nuo darbo su muzikos srities projektais.

Pabrėžiame, kad administracijos darbuotojai negali daryti įtakos ekspertų sprendimams, todėl Lietuvos kultūros taryba yra užtikrinta ekspertinio vertinimo objektyvumu“, – teigiama oficialiame Kultūros tarybos atsakyme.

15min dar kartą susisiekus su N.Bagdonavičiūte ji teigė, kad šiame atsakyme viskas parašyta, ji savo interesą deklaravo ir pažymėjo, kad ekspertų komisijos sprendimams įtakos nedarė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/