Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 31d. 16:25

Ar teatras atviras pabėgėliams?

Spektaklis „Europiečiai“
Lauros Vansevičienės nuotr. / Spektaklis „Europiečiai“

Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Europiečiai“ kūrybinė komanda kviečia į susitikimą-diskusiją tema, kuri atspindi vieną iš šiandieninės Europos skaudulių – pabėgėlių krizę.

„Susitikime kalbėsime apie politinių aktualijų atspindį mene, iššūkius ir galimybes su kuriomis susiduria šį rizikingą kelią pasirinkę kūrėjai. Kelsime klausimus, ar visuomenei įdomus politinis, kasdienybės realijoms neabejingas teatras“, – rašo organziatoriai.

Vasario 4 dieną 16 val. knygyne VAGA (prekybos centre OZAS, Ozo g. 18) susitikime dalyvaus spektaklio „Europiečiai“ režisierius Paulius Ignatavičius, scenografė ir kostiumų dailininkė Goda Palekaitė, aktorė Elžbieta Latėnaitė ir Egdūnas Račius, VDU Regionistikos katedros profesorius, islamo tyrinėtojas, religijotyrininkas.

„Pabėgėlių iš Afrikos ir artimųjų rytų krizė atveria Europos žaizdas. Ji kaip lakmuso popierėlis parodo kiek mumyse yra rasizmo, nacionalizmo, neapykantos kitam, ksenofobijos ir galų gale baimės ir neužtikrintumo esama padėtimi. Darbas su šiuo spektakliu privertė mane pervertinti savo vertybes, padėjo bent truputį suprasti kas aš iš tiesų esu. Kiek aš galiu eiti kartu su minia ir kur prasideda mano paties vertybės, ar aš pasiruošęs jas ginti esant pavojui?” – klausia režisierius P.Ignatavičius.

Kalbėdami apie kitų išgyvenamas situacijas, pasitikrinkime savo ribas, savo jautrumą – ar priimčiau, ar priglobčiau kitokį, labai kitokį.

Renginys nemokamas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės