Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 8d. 11:39

Atidaryta Imanto Selenio paroda „Hawaii“: Vilnius yra gražus

Imanto Selenio parodos atidarymo akimirka
Asmeninio albumo nuotr. / Imanto Selenio parodos atidarymo akimirka

Gruodžio 7-ąją galerijoje „Tsekh“ Vilniuje buvo atidaryta Imanto Selenio fotografijų paroda „Hawaii“. Parodoje menininkas kalba trijomis medijomis: fotografija, Karolio Kaupinio tekstu ir instaliacija, nukeliančia į dešimtą dešimtmetį. Tai paroda apie jungtis ir sąsajas, apie architektūrą, stereotipus bei aplinkos, kurioje gyvename, vertinimo kriterijus. Kitaip tariant – apie miestą ir žmones. 

Šiandien žmonės vengia rodyti savo tikrąjį veidą, reprezentuoja save pasitelkdami įvairius filtrus, paslėpdami arba pagražindami tai, su kuo jiems sunku susitapatinti. Imanto nuotraukose pagražintas miestas yra tarsi to metafora.

Čia eksponuojamos devynios Vilniaus rajonų pastatų fotografijos. Kai kurios jų yra padailintos, pilkuose ir mūsų akiai įprastuose rajonų daugiaaukščiuose pastatuose ir aplinkoje atsiranda daugiau spalvų, tarsi atvirukuose, kviečiančiuose į rojų, į „havajus“.

Asmeninio albumo nuotr./Imanto Selenio parodos atidarymo akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Imanto Selenio parodos atidarymo akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Imanto Selenio parodos atidarymo akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Imanto Selenio parodos atidarymo akimirka

„Parodoje yra naudojama ironija, bet jos tikslas nėra pašiepti. Ji šiuo atveju yra kaip komunikacijos forma, nes ironiškas humoras man nesvetimas. Kadangi menininko darbai yra jo paties atspindys, tai natūralu, kad kūryboje imi naudoti tą pačią formą kaip ir gyvenime“, teigia I.Selenis.

Imantas Selenis – meditatyvus miesto tyrinėtojas ir stebėtojas. Menininkas pasižymi itin sistematišku ir analitiniu vaizdo fiksavimo rakursu, kas taip pat atsispindi ir jo nuotraukų preciziškoje estetikoje. Į parodos atidarymą susirinkę lankytojai negailėjo komplimentų parodos ekspozicijai, o tyrinėdami didelio formato fotografijas, daugelis jų atpažino pastatus bei rado nemažai sąsajų su savo asmeniniais gyvenimais, ar tuose pastatuose gyvenusiais/gyvenančiais žmonėmis.

Asmeninio albumo nuotr./Imantas Selenis
Asmeninio albumo nuotr./Imantas Selenis

Paroda „Hawaii“ galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilniuje) veiks iki sausio 14 dienos.

Temos: 2 Fotografija Paroda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:04
01:03
01:11

Esports namai