Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klubas „Prie arbatos“ kviečia į drąsią diskusiją: nėra „Auksinio scenos kryžiaus – nėra šokio?

„Auksinis scenos kryžius“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Auksinis scenos kryžius“
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 26 dieną 18 valandą Menų spaustuvės Infotekoje besirenkantis diskusijų klubas „Prie arbatos“ nusprendė imtis aktualios ir pakankamai aštrios temos: kiek scenos menininkams (konkrečiai – šokėjams) yra svarbūs apdovanojimai, kiek ir kokios įtakos prizai gali turėti visai šokio bendruomenei, kuri balandžio 29-ąją švęs Tarptautinę šokio dieną.

Kaip žinia, šiais metais Kultūros ministerijos organizuojamų scenos menininkų apdovanojimų „Auksiniai scenos kryžiai“ kontekste neliko apdovanojimų šokėjams ir choreografams. Komisijos nariai argumentavo savo pasirinkimą, šokio pasaulio atstovai – piktinosi. Tačiau – ką toks įvykis galėtų (ar galėtų?) pasakyti apie šokio situaciją Lietuvoje, apie meno ir valstybinių institucijų santykius, apie meną ir gebėjimą tą meną organizuoti ir daugybę kitų dalykų?

Tam, kad diskusija turėtų galimybę apimti platesnį kontekstą, klubas pakvietė menotyrininką ir eseistą Ernestą Parulskį kaip žmogų, ne tokį artimą konkrečiai šokio problematikai, bet gebantį komentuoti situaciją plačiau. Jis kalbės apie tai, ką apdovanojimų sistema apskritai reiškia kultūroje, ar tai yra susiję vien su giliu žmogišku troškimu būti įvertintam, ar paveldėta iš kitokių varžybų sferų, o gal turi ką bendra su ekonomine meno kūrinio puse. Taip pat diskusijoje dalyvaus menotyrininkas, scenos menų istorikas ir kritikas, „Auksinių scenos kryžių“ komisijos pirmininkas Helmutas Šabasevičius, pokalbį moderuos teatrologė Vlada Kalpokaitė.

Klubas „Prie arbatos“ kviečia visą šokio bendruomenę – šokėjus, choreografus, vadybininkus, administratorius ir gerbėjus – kuo aktyviau dalyvauti diskusijoje.

Kaip ir pernai, visi pokalbiai filmuojami ir dedami į internetinę erdvę – puslapį www.menufaktura.lt.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą