TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygos apie Darių ir Girėną bendraautorė Gerda Jord: Žemaitė taip pat nusipelno komikso

Gerda Jord ir Miglė Anušauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įteiktos Patriotų premijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Knygų mugėje pristatytas Miglės Anušauskaitės ir Gerdos Jord grafinis romanas apie Darių ir Girėną „10 Litų“. Penktadienį knyga buvo apdovanota Patriotų premija.

Ar jūs viską apie Darių ir Girėną išsigalvojote? Tokio klausimo dažnai susilaukia komikso apie Darių ir Girėną autorės M.Anušauskaitė ir G.Jord.

Išsigalvota ne viskas – merginos lankėsi Dariaus ir Girėno muziejuje, skaitė susijusią literatūrą. Tiesa, apie kai kuriuos gyvenimo aspektus informacijos trūko, todėl merginos pasitelkė savo fantaziją. Tačiau tam, kad skaitytojai nebūtų klaidinami, kiekvieno skyriaus pradžioje yra pateiktas neišgalvotų tame skyriuje „apipiešiamų“ faktų sąrašas.

Komiksų serija apie Darių ir Girėną pirmiausia pasirodė „Literatūroje ir mene“ – žurnalui merginos kūrė komiksų seriją pavadinimu „10 litų“.

Penktadienį knyga buvo apdovanota Patriotų premija. Ji Miglei Anušauskaitei ir Gerdai Jord buvo skirta už drąsų ir netikėtą žvilgsnį į Lietuvą įkvepiančią istoriją knygoje „10 litų“ (leidykla „Aukso žuvys“). 

V.Gembicko nuotr./M.Anušauskaitė ir G.Jord
V.Gembicko nuotr./M.Anušauskaitė ir G.Jord

TAIP PAT SKAITYKITE: „Komiksų knygos apie Darių ir Girėną autorės M.Anušauskaitė ir G.Jord: susigyvenome su personažais“

Ar pieš merginos daugiau komiksų? Jei taip, gal naujos knygos autoriais taps, pavyzdžiui, Žemaitė ar Jonas Basanavičius?

„Žemaitė vienu metu rinko lėšas nukentėjusiems nuo karo lietuviams ir surinko daug daugiau nei Darius ir Girėnas, rinkdamas lėšas savo knygai, taigi ji nusipelnė komikso“, – sakė G.Jord.

M.Anušauskaitė idėjos apie kitą knygą taip pat neatmetė.

„Kai išpirksite visą šitos knygos tiražą, pagalvosime apie kitus herojus“, – sakė M.Anušauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą