Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londono grupė „Rina Green“ Vilniuje pristatys „Visatą25“

„Rina Green“
Grupės archyvo nuotr. / „Rina Green“
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 23-ąją 19 val. Vilniuje pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje įvyks grupės „Rina Green“ koncertas. Ši grupė – legendinio grupių „Кino“, „Аkvarium“, „Pop-Мechanika“ bosisto Аleksandro Titovo ir jo žmonos Аlionos Тitovos bei brazilų būgnininko Eduardo Cuncha Dolzano vienybė.

Būtina paminėti ir dar vieną legendinį žmogų, bendradarbiaujantį su grupe „Rina Green“ – tai garso prodiuseris Jerry Boys, kuris dovanojo garsą tokioms žvaigždėms kaip „The Beatles“, „Pink Floyd“, „The Shadows“, „The Rolling Stones“, R.E.M., „Level 42“, „Everything but the Girl“, „Buena Vista Social Club“ ir begalei kitų, jis daugybės „Grammy“ apdovanojimų laureatas.

Būtent su Jerry Boys buvo įrašytas pirmasis grupės „Rina Green“albumas – „Universe 25“ („Visata 25“).

Įrašant albumą dalyvavo daug žinomų anglų ir airių muzikantų bei grupės „Аkvarium“ narių:

Aliona Тitova – muzika, vikalas, gitaros, klavišiniai, programavimas
Saša Titov – bosas, gitaros, programavimas
Lam Bradley – būgnai, perkusija
Vinc Lamazhna – gitaros
Andrej Surotdinov – smuikas
KoliaBičan – violončelė
Anton Bojarskich – trombonas
Boris Rubekis – įrašas
Jerry Boys – miksavimas

Šiuo metu vyksta parengiamieji naujo albumo darbai, kai kurias dainas iš jo jau galima bus paklausyti ir Vilniuje.

Pateikiame ištraukas iš vieno interviu su grupės lyderiu, bosistu Aleksandru Titovu.

– Projekto dainos – anglų kalba. Ar tai reiškia, kad pirmiausia Jūs tikitės būtent Vakarų auditorijos dėmesio?

– Mes apie tai niekada netgi negalvojome. Mes užsiimame kūryba ne dėl to, kad siekiame šlovės, o todėl, jog kitaip negalime. Skaičiuoja statistikai, verslo žmonės. Kūrybinis žmogus, poetas gyvena tam tikroje kultūrinėje aplinkoje ir natūraliai rašo pačia artimiausia sau kalba. Mes gyvename Anglijoje jau 18 metų. Per tą laiką Aliona, kuri, iš tikrųjų ir yra dainų autorė, gavo filosofijos mokslo daktaro laipsnį Didžiosios Britanijos universitete, parašė knygą ir publikavo keletą svarbių straipsnių progresyviuose lingvistiniuose žurnaluose. Ir visa tai, neabejotinai, angliškai. Jos dainų tekstai anglų kalba rašomi jau labai seniai. Mažai kas žino, kad anglų kalbą ji pradėjo mokytis nuo bitlų ir Bobo Dylano dainų tekstų. Тaip kad jai tai įprastinė jos kūrybinės išraiškos priemonė.

– Jūs dirbote grupėje „Кino“, su Sergejumi Kuriochinu, grojate vienoje garsiausių rusų grupių. Kaip pasikeitė Jūsų požiūris į muziką nuo to laiko, kai pats tampėte kolonėles ir buvote pasiryžęs dėl „šviežio“ įrašo važiuoti į kitą miesto galą?

– Aš ir dabar dėl „šviežio“ įrašo važiuoju į kitą miesto galą. Bet tai jau kitas miestas, ir šiame įraše, kaip taisyklė, skamba mano bosas. Taigi, iš esmės nieko nepasikeitė, tik mano mylimų Seriožkos, Vitkos ir kitų su manimi jau nebėra. Mano požiūris į muziką niekada nesikeitė. Tai Dievas, aš gyvas ir laimingas tik jo dėka.

– Jūs seniai gyvenate Londone — ar tai įmanoma rusų muzikantui, kuo Jums tenka užsiimti?

– Manau, negalima apibendrinti, kiekvienas muzikantas turi savo kelią. Man kol kas sekėsi, aš niekada nenustojau užsiimti muzika. Atvykęs į Londoną, aš buvau nustebintas Londono muzikinės scenos dydžio, žanrų įvairovės, niekam net nežinomų muzikantų profesionalumo. Aš grojau su daugybe grupių, muzikantų — klubuose su vienais, turuose su kitais. Dabar aš užsiimu prodiusavimu, organizuoju įrašus, renku sudėtis, mokau boso gitaros meistriškumo.

Šis koncertas įvyks Piano.lt (Trakų g. 9/1, Vilnius).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Koncertas