TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Meną Vilniaus erdvėse gaivins muzika, šokis, teatras ir netikėti vaizdai

Vilniaus stotis naktį prisipildžiusi laukimo – kas laukia rytinio autobuso, kas traukinio, kas ryto.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus stotis naktį prisipildžiusi laukimo – kas laukia rytinio autobuso, kas traukinio, kas ryto.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, gegužės 19 dieną, 22 – 22.30 val. Vilniaus geležinkelio stotyje bus pristatytas dešimties pasirodymų ciklas – „Vilnius WillNews“. Idėjos autoriai ReedNoBrass kartu su daugybe muzikantų ir atlikėjų ketina per muziką, šokį, teatrą bei vaizdo instaliacijas parodyti Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams, kokios ypatingos, tačiau visiškai nesureikšminamos kasdieniame žmogaus gyvenime lankomos vietos.

Performansams pasirinkta dešimt skirtingų miesto vietų, iš kurių stotis – pirmoji. „Tie kam nusibodo viskas, kas vyksta aplinkui, neapsiriks atėję į nestandartini meninį pasirodymą nestandartiniu laiku ir nestandartinėje vietoje“, – žada kūrėjai. Pasirodymo metu ne tik pasirodys gyva grupė, bet ir šoks šokėjas, o vaizdą įamžins Gruzijos režisierius Vasilis Chigogidzė.

Kiekvienam pasirodymui bus naudojama muzika, šokis, dramaturgija ir vaizdo instaliacijos, sukurtos lietuvių menininkų ir susietos būtent su tuo objektu, kuriame ir vyks veiksmas. Kiekvienam pasirodymui yra sukurta atskira muzikinė kompozicija, šokis, surežisuota pasirodymo eiga.

VIDEO: Vilnius WillNews

Kiti pasirodymai planuojami tokiose vietose kaip – Tarptautinis Vilniaus Oro Uostas, Sereikiškių parkas (užsilipus ant medžių), „Vilniaus Spaustuvė“, Vilniaus Savivaldybė, Gatvių Sankirta ties „Fluxus Ministerija“, plaukiant Nerimi, Blusų Turguje (ant Tauro kalnos), Užupyje prie „Galeros“ ir Bernardinų Bažnyčioje.

Projekto tikslas – parodyti žmonėms, jog menas gali būti visur ir, kad tai yra bene viena stipriausių pasaulį vienijančių jėgų, galinti suvienyti vietą, laiką ar žmogų, nesvarbu kur jis būtų ar ką jis apskritai gyvenime veiktų. Tuo pačiu, idėjos autoriai siekia įpūsti Vilniui gyvybės, pristatyti Lietuvos sostinę kaip labai gyvą, judrų bei visomis prasmėmis tolerantišką ir kūrybingą miestą, kurio gyventojai jį myli ir gerbia kiekvieną jo kampelį.

Taip pat siekiama plėtoti Fluxus meno idėją su „performansais“ netikėtoje vietoje, netikėtu laiku.

Kiekviename pasirodyme gros  šiam projektui surinkta muzikantų grupė pavadinta „ReedNoBrass“: Imantas (Reed) Slėnys – vokalas; Eigintas Gudas – klavišiniai; Vytautas Rasimavičius – gitara; Dariushas Loznikovas – bosinė gitara; Mantas Augustaitis – mušamieji; Gediminas Augustaitis – mušamieji.  Šokiu rūpinsis Denisas Kolomyckis, o vizualizacijomis Vytautas Kazlauskas, šviesų dailininkas – Laurynas Sungaila. Dešimt pasirodymų ketinama atlikti iki šių metų rugsėjo 1-osios. Po to visus pasirodymus apjungiantis filmas bus pristatytas „Fluxus Ministerijoje“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018