Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Naujajame Baltijos šokyje“ – išbandymas lietuviškam santūrumui

„Naujasis Baltijos šokis“
Organizatorių nuotr. / „Naujasis Baltijos šokis“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Menų spaustuvėje“ bus pristatytas ko gero kontraversiškiausias festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ spektaklis – norvegų trupės „Winter guests“ projektas „Ydingieji“.

Vakaruose sparčiai populiarėjantis režisierius Alanas Lucienas Oyenas savo pasirodyme eskaluoja agresijos, brutalumo, homoseksualumo temas ir neslepia, jog spektaklio idėja jam gimė viešnagės Lietuvoje metu.

„Šis spektaklis yra apie mus visus, apie neapykantą sau, kuri tapo kiekvieno mūsų kasdienybės dalimi. Rodau daug nuogo kūno, homoerotikos, agresijos, nešvankybių, tačiau tai tik priemonės, padedančios išryškinti skirtingus mano idėjos aspektus. Norėjau, kad šokis būtų ekspresyvus ir prikaustytų žiūrovo dėmesį. Pirmieji spektaklio štrichai gimė besilankant Vilniuje, tačiau tai nereiškia, kad Lietuvoje pamačiau kažką baisaus, kas paskatintų statyti šį pasirodymą. Ir lygiai taip pat nereiškia, kad „Ydingieji“ nėra aktualūs jūsų publikai“, – apie savo spektaklį pasakoja A.L.Oyenas.

Savo homoseksualumo neslepiantis režisierius spektaklyje šoka pats, kartu su savo partneriu, pasaulinio garso Izraelio trupės „Batsheva“ šokėju Leo Lerusu. Sudėtinga pasirodymo choreografija reikalauja itin didelio meistriškumo ir pasižymi stipriu emociniu bei dramatiniu užtaisu.

Įspūdingi A.L.Oyeno šokio spektakliai jaunam choreografui pelnė pripažinimą ne tik gimtojoje Norvegijoje, bet ir Vakarų Europoje. O pasirodymą „Ydingieji“ festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ parėmė Norvegijos meno taryba.

Be prieštaringųjų norvegų „Winter guests“ penktadienio vakarą savo debiutinį spektaklį „Šventė“ pristatys šokėja ir choreografė Rūta Butkus, o šeštadienį festivalį užbaigs Kauno šokio teatro „Aura“ premjera „Medėjos“ ir nuotaikingas Islandijos šokėjų spektaklis-projektas „Safari“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą