Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 09:27

Pasaulinį pripažinimą pelniusio filmo „Piligrimai“ seanse Palangoje – susitikimas su režisieriumi L.Bareiša

Visą vasarą nemokamas filmų peržiūras po atviru dangumi Palangoje rengiantis „Oldman parkas“ (Jūratės g. 2a), rugpjūčio 9 d. 21 val. kviečia į lietuviškos juostos „Piligrimai“ seansą bei susitikimą su filmo režisieriumi Laurynu Bareiša, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Laurynas Bareiša
Laurynas Bareiša / Asmeninio archyvo nuotr.

„Piligrimai“ – debiutinis L.Bareišos ilgametražis filmas, rugsėjį įvertintas kaip geriausias 2021 m. Venecijos kino festivalio „Horizontų“ programos kūrinys. Tai kol kas aukščiausias įvertinimas lietuvių kino istorijoje. Juosta dėmesio susilaukė ir Salonikų kino festivalyje – pagrindinėje konkursinėje programoje filmas apdovanotas už geriausią scenarijų, o Vokietijos festivalyje „goEast“ lietuvio psichologinė drama įvertinta Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI apdovanojimu.

L.Bareiša taip pat yra sukūręs trumpametražius filmus „Kupranugaris“ (San Sebastiano kino festivalis, 2016 m.), „Pirtis“ (Venecijos kino festivalis, 2017 m., „Sidabrinės gervės“ apdovanojimas), „Kaukazas“ (Lokarno kino festivalis, 2018 m.). Naujausias L.Bareišos trumpametražis filmas „Atkūrimas“ 2020 m. pristatytas Berlinalėje, trumpametražių filmų konkursinėje programoje „Berlinale Shorts“.

„Piligrimų“ seansas „Oldman parke“ – rugpjūčio 9 d., antradienį, 21 val. Susitikimas su režisieriumi ir klausimų-atsakymų sesija vyks iš karto po filmo. Pokalbį moderuos radijo ir televizijos laidų vedėjas Richardas Jonaitis.

Kino seansų ciklas „Pasaulio kinas parke“ Palangoje, bene arčiausiai jūros įsikūrusiame kino teatre po atviru dangumi, startavo birželio 5 d. su 23 kruopščiai atrinktų kino juostų iš viso pasaulio programa.

Rugppjūtį „Oldman parke“ reziduoja Europos šalių kino forumas „Scanorama“ su programa „Scanoramos vasara Palangoje“, kurioje žiūrovų dar laukia šeši filmai. Juos kino gerbėjai kviečiami stebėti trečiadieniais ir sekmadieniais 21 val.

„Pasaulio kiną parke“ rugsėjo 4 d. uždarys režisieriaus Michel Franco filmas „Saulėlydis“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Tim Roth ir Charlotte Gainsbourg.

Visi projekto „Pasaulio kinas parke“ seansai nemokami. Kino ciklą iš dalies finansuoja Palangos miesto savivaldybė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą