Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 30d. 12:39

Pirmą kartą Lietuvoje skambės Igorio Stravinskio „Svadebka“

Choras „Vilnius“
Organizatorių nuotr. / Choras „Vilnius“

Gegužės 4 d. 18.30 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta Igorio Stravinskio „Svadebka“ – choreografinės scenos su dainavimu ir muzika. Šis bendras valstybinio choro „Vilnius“ ir Rusijos šiuolaikinio šokio trupės „Provincialnyje tancy“ projektas – vienas ryškiausių šių metų festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ akcentų, sujungęs dideles muzikų ir šokėjų pajėgas iš Lietuvos, Rusijos ir Baltarusijos.

Legendiniu tapęs choreografės Tatjanos Baganovos spektaklis suteiks festivalio žiūrovams retą progą ne tik pamatyti su didžiuliu furoru Rusijoje sutiktą ir prestižinį „Auksinės kaukės“ apdovanojimą pelniusį veikalą, bet ir įvertinti itin aukšto meistriškumo reikalaujančio I. Stravinskio kūrino gyvą atlikimą. Dėl ypatingos sudėties itin retai atliekamas choreografines scenas su dainavimu ir muzika pristatys solistai Julija Stupnianek (sopranas), Inesa Linaburgytė (mecosopranas), Algirdas Janutas (tenoras), Ignas Misiūra (bosas), pianistai Dainius Jozėnas, Olga Eleonora Taškinaitė, Daumantas Slipkus, Irina Avdejeva (Baltarusija), perkusininkų ansambliai „Grig Percussion“ (Baltarusija) ir „Giunter Percussion“ bei valstybinis choras „Vilnius“, diriguojami choro meno vadovo Povilo Gylio.

Lygiai prieš šimtą metų pradėta kurti I.Stravinskio „Svadebka“, vėliau dedikuota rusų baleto impresarijui Sergejui Diagilevui, itin originali savo idėja, žanriniu sprendimu, atlikėjų sudėtimi bei specifiniu skambesiu. Šiuo kūriniu kompozitorius siekė savaip interpretuoti archajiškiausius kaimo vestuvių ritualus, o tautosakoje atrasti naujas kūrybos galimybes ir jas perteikti šiuolaikinėmis muzikinės kalbos priemonėmis.

Spektaklio pagrindas – senovinis šiaurės slavų tautų paprotys, kai jaunikis turi savo rankomis nukirpti jaunosios kasą, simbolizuojančią moterišką jėgą. Žiūrovų akyse įvyksta pažintis, piršlybos, pasirengimas šventam ritualui ir kulminacija – kasos kirpimas, tampantis ir savotiškomis sutuoktuvėmis.

Antrojoje vakaro dalyje trupė „Provincialnyje tancy“ pristatys kitą choreografės T.Baganovos spektaklį – „Miegančiąją gražuolę“, sukurtą pagal kompozitorių J.Wolfe (JAV), M.Gordon (JAV), M.Feldman (JAV), Ph.Kline (JAV) ir O.Viktorovos (Rusija) muziką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos