-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prasideda naujos Kultūros tarybos rinkimai

Kultūros ministerija organizuoja naujos Kultūros tarybos rinkimus. Pirmoji Kultūros taryba darbą baigs 2017 metų birželį.
Kultūros ministerija
Kultūros ministerija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rudenį buvo formuojama rinkėjų komanda, kuri rinks naujus Kultūros tarybos narius. Iki sausio 9-osios laukiama pasiūlymų dėl pretendentų į Kultūros tarybos narius.

Juos gali teikti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Pretendentais gali būti nepriekaištingos reputacijos asmenys, dėl savo pasiekimų kultūros, meno srityse žinomi Lietuvoje, turintys ne mažesnę kaip penkerių metų patirtį įgyvendinant kultūrinius projektus bei žinių ir gebėjimų, padedančių siekti Kultūros tarybai keliamų tikslų ir įgyvendinti jos funkcijas.

Pretendentais negali būti kultūros ir meno organizacijų vadovai bei į Kultūros tarybos rinkėjų sąrašą įtraukti asmenys.

Kaip BNS informavo Kultūros ministerija, kultūros ir meno organizacijų deleguojami rinkėjai slaptu balsavimu pažymi ne daugiau kaip 20 kandidatų į tarybos narius pavardes. Išrinktais laikomi 20 kandidatų, surinkę daugiausia balsų.

Kultūros ministras su Kultūros ir meno taryba iš pasiūlytų 20 kandidatų, vadovaudamasis kultūros ir meno sričių bei teritorijų atstovavimo įvairovės principu, atrenka dešimt kandidatų bei teikia tarybos sudėtį tvirtinti Vyriausybei.

Lietuvos kultūros taryba įkurta 2013 metais siekiant demokratizuoti kultūros finansavimo procesą. Ji administruoja Kultūros rėmimo fondo lėšas – maždaug 15 mln. eurų per metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius