Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 7d. 15:53

Projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai ragina mokytis iš kino visoje Lietuvoje

Projekto rengėjai kvieiča mokytis iš kino.
Projekto organizatorių nuotr. / Projekto rengėjai kvieiča mokytis iš kino.

Beveik 900 kino seansų-diskusijų, daugiau nei pusantro šimto kūrybinių kino dirbtuvių ir mokymų pedagogams žada suorganizuoti naujo kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“, kuris Vilniuje bei Panevėžyje prasidės jau ketvirtadienį, rengėjai.

Dvejus metus nuo šių metų rugsėjo iki 2013-ųjų birželio vyksiantis projektas vėliau įtrauks ir kitus šalies miestus bei atokesnes šalies gyvenvietes. Numatoma, kad projekte dalyvaus per 5 tūkst. šalies moksleivių ir 400 pedagogų, kurie bus kviečiami į pamokas įsileisti naują mokytoją – kiną.

„Daug kas nustemba, kad kinas gali būti ne vien tik pramoga, kad iš jo galima mokytis, kad kino kadrus ir jų junginius galima skaityti kaip sakinius,  kad vienas kadras šalia kito gali įgauti naują prasmę. Tai atradę žmonės dažnai patiria didelį malonumą, džiaugiasi išmokę vaizdą skaityti kaip knygą ir iš to turtėja“, – kalba Giedrė Benoriūtė, kino režisierė.

Projektą „Mokausi iš kino“ įgyvendins didelę patirtį kino edukacijos srityje turinčios organizacijos, įgyvendinusios jau ne vieną šios srities projektą . Vilniuje mokytis iš kino moksleivius skatins „Skalvijos“ kino centras, kino teatras „Pasaka“ bei kino kompanija „Čiobreliai“, Kaune – Tarptautinio Kauno kino festivalio organizatoriai (VšĮ „Visos mūzos“), Panevėžyje – kino centras „Garsas“ (Panevėžys). Regionuose juos lankys „Kino busas“ (VšĮ „Kultūrinių projektų centras“).

Projekto rengėjai dalyviams atrinko apie 3 dešimtis animacinių ir vaidybinių filmų, pritaikytų jų amžiaus grupėms ir gvildenančių vaikams bei jaunimui aktualius klausimus. Po peržiūros pedagogai kviečiami klasėms užsakyti nemokamas diskusijas, kurias moderuos specialistai. Jie pakvies moksleivius įsigilinti į filmo temas, pastebėti tai, į ką seanso metu neatkreipta dėmesio. Pedagogams, norintiems pratęsti filmų aptarimą savarankiškai, bus dalinamos specialiai parengtos metodinės medžiagos.

„Mokausi iš kino“ dalyviams taip pat bus suteikta galimybė pamatyti kino „virtuvę“ – jie galės dalyvauti  nemokamose kūrybinėse kino dirbtuvėse, kurias ves įvairių kino profesijų atstovai. Pedagogams bei jauniems kino profesionalams taip pat bus rengiami specialūs mokymai kino edukacijos ir pedagogikos srityse.

„Džiugu, kad atsiranda galimybė mokytis pasitelkiant dalykus, kurie anksčiau nebuvo išnaudojami švietimo srityje. Prieš gerą dešimtmetį ar daugiau kinas buvo laikomas labiau pramoga, o šiandien jis gali suteikti pagalbą pedagogams, taip pat tapti galingu impulsu jaunų žmonių atradimams. Iki šiol prisimenu filmus, kurie man padėjo stipriai formuoti savo vertybinius pagrindus, tai pat tuos, kurie paskatino lavinti vaizduotę, vienas jų – „Mirusių poetų draugija“, – pirmąsias kino pamokas prisimena Gintaras Steponavičius, Švietimo ir mokslo ministras

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos