Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 birželio 21d. 10:36

Rukloje paminėta pasaulinė pabėgėlių diena

Rukloje paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena
Timūro Augucevičiaus nuotr. / Rukloje paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena
Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje ši savaitė prasidėjo šventiškai. Pasaulinės pabėgėlių dienos proga birželio 20 –ą dieną čia vyko šventė, kurioje pramogas ir muziką jiems dovanojo pabėgėlių kasdienybę norinčios praskaidrinti organizacijos, muzikantai ir savanoriai.

Renginį vedusi aktorė Beata Tiškevič prisipažino sutikusi dalyvauti renginyje todėl, kad prieš kelias dešimtis jos močiutė taip pat buvo pabėgėlė Lietuvoje. „Tarptautinę pabėgėlių dieną sutikau Ruklos pabėgėlių priėmimo centre. Susipažinau su daug nuostabių žmonių, buvo puiki proga prisiminti azerbaidžaniečių kalbą, pramokti arabų ar tadžikų. Visi esame šios žemės gyventojai, dėl to turėtume būti artimi”, – kalbėjo ji.

Visi esame šios žemės gyventojai, dėl to turėtume būti artimi

Šventėje persipynė tradicijos iš viso pasaulio. Pirmiausia Pabėgėlių centro gyventojai kartu su šventės svečiais – įvairių šalių ambasadoriais, Seimo nare Marija Aušrine Pavilioniene bei būriu savanorių – gaminosi šaltibarščius, taip pat ruošė ir degustavo savo šalių patiekalus. Po kulinarinių kelionių jie išmėgino jėgas žaisdami tinklinį, rungdamiesi estafetėje, galiausiai bendromis jėgomis kūrė mandalą. Šventės dalyviams koncertą surengė projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Kristina Jurevičiūtė, grupė „Ja Da“ bei elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius”.

VIDEO: Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimo šventė

Į renginį vykęs žurnalistas Orijus Gasanovas netruko susibičiuliauti su centro gyventojais ir išgirsti jų istorijas. „Lietuva yra geriausia šalis gyventi – sako keturi vaikinai iš Pakistano, Čečėnijos ir Ukrainos. Jie atskirai arba su šeimomis pabėgo iš savo gimtųjų namų, nes ten žudo, šaudo, sprogdina. Jie laidojo savo artimuosius, vadavosi iš nelaisvės, gyveno badaudami ir kentėdami grasinimus. Kiekvienas iš jų savo akimis matė ir kūnu jautė pačius baisiausius dalykus. Rukla, kurią dabar vaikinai vadina namais – visai kitokia. Sako, čia kvepia laisve ir didelėm perspektyvom. Mokamo darbo jie negauna, todėl vietiniams senukams eina padėti be atlygio. Du Sašos, Danyla ir Kolia nežino, kad 80 procentų Lietuvos juos ir jų šeimas laiko pavojingais ir nepageidaujamais. Todėl tikisi čia sukurti šeimas ir nugyventi per amžius”, – savo įspūdžiais po viešnagės Rukloje dalinosi O. Gasanovas.

Visi dalyviai sutiko šventėje dalyvauti nemokamai, kaip ir ją organizavusi įmonė „Gera pramoga“. „Mūsų kasdienis darbas yra organizuoti šventes ir renginius. Tačiau čia atmosfera visai kitokia. Čia gyvenančių žmonių kasdienybė be galo sunki, tad labai malonus jausmas bent pusdieniui leisti jiems apie tai negalvoti. Matėme, kad žmonės puikiai leidžia laiką, šypsosi, juokiasi ir tai buvo geriausias užmokestis“, – sakė bendrovės „Gera pramoga“ projektų skyriaus vadovė Jurga Mandrijauskaitė.

Pabėgėlių diena nuo 2001 m. kasmet minima 126 šalyse, pagerbiant priverstinai namus palikusius žmones. Jungtinės Tautos paskelbė pasauline pabėgėlių diena birželio 20-ąją, atsižvelgdami į tai, kad šią dieną ir iki tol buvo minima Afrikos pabėgėlių diena, tad tai buvo geros valios ženklas visai Afrikos bendruomenei. Lietuvoje pasaulinė pabėgėlių diena minima nuo 2002 m.

Renginio organizavimas iš dalies yra finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos (Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014-2020 metų nacionalinė programa) pagal projektą „Pabėgėlis – mūsų visuomenės dalis“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Rukla Pabėgėliai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°