TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skulptūrose įamžintos nuodėmės ir silpnybės

Pypkė gurmanui, 2009
V.Balsio kūrinys / Pypkė gurmanui, 2009
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į Kauno senamiestyje įsikūrusią meno galeriją „Kauno langas“ kviečia gurmaniška paroda. Nuo penktadienio čia veikia Vytauto Balsio skulptūros paroda iš ciklo „Nuodėmės“.

Apie originalias nuodėmes pasakoja 5 skulptūros ir 6 skulptūrinės kompozicijos. Pasak dailėtyrininkės Kristinos Jokubavičienės, skulptorius V.Balsys yra menininkas virtuozas ir tai jo gyvenime iš esmės viską komplikuoja.

Parodos rengėjų nuotr./V.Balsio kūriniai
Parodos rengėjų nuotr./V.Balsio kūriniai

„Tai verčia nesustoti ant tobulai įvaldytos meistrystės laiptelio, nuolat kopti ir kopti aukštyn, kaip Sizifui, ridenančiam akmenį į kalną. Kai žvelgi į galerijoje eksponuojamas kompozicijas – apvaliąsias skulptūras ir reljefus, – pasijunti esąs keistoje ir nepažįstamoje vietoje, formų ir juslių prisodrintoje erdvėje. Skulptorius savo kūryboje nuolat plėtoja rojaus vizijas. Toje šalyje, nuostabios gamtos ir tapybiškų griuvėsių, buvusios didybės liekanų apsuptyje, gyvenama be rūpesčių, be skausmų, be vargų“, – naujausius darbus, eksponuojamus Kaune, komentavo specialistė.

Kūriniai dvelkia prabanga – naudojama bronza, kuri derinama su kvarcu, travertinu, marmuru ir kitomis medžiagomis. Tačiau pačių kūrinių nešama žinia – ne prabanga. „Skulptorius palieka žiūrovui pačiam laisvai interpretuoti vaizdus pagal asmeninį jų „sugedimo“ laipsnį. Net prie tiesmukiškos pypkės galimi variantai: rūkymas gerai ar blogai, nuodėmė ar tik silpnybė?“ – apie parodą sakė K.Jokubavičienė.

Apžiūrėti V.Balsio kūrybą „Kauno lange“ (M.Valančiaus g. 5) bus galima iki kovo 18 dienos.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą