Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 29, 09:52

Šokio diena: išrinkti įsimintiniausi kūrėjai, laukia šūsnis renginių

Balandžio 29 d. minima Tarptautinė šokio diena, todėl Šiuolaikinio šokio asociacijos (ŠŠA) nariai įvairiuose Lietuvos miestuose kviečia ją paminėti kartu. Šokio dienos proga ŠŠA taip pat paskelbė, kas tapo įsimintiniausiais metų šokio menininkais, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šokėjai
Šokėjai / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Išrinkti metų įsimintiniausieji

Šiuolaikinio šokio asociacijos nariai kasmet anoniminiu balsavimu išrenka įsimintiniausią metų šokėją ir choreografą. Šiemet įsimintiniausia šokėja tituluota Giedrė Jankauskienė, už spektaklius „Nematomi šokiai“ (Vyčio Jankausko šokio teatras) ir šokio ekskursiją „Einu pirkti pieno“ ( „Be kompanijos“). Įsimintiniausia choreografė – Agnietė Lisičkinaitė, už spektaklius „Einu pirkti pieno“, „Hands up“ ir „Vonia“ („Be kompanijos“).

Kviečia švęsti su šokiu

Nė viena šokio diena neapsieina be išradingo jos paminėjimo, prie kurio skirtinguose miestuose ir miesteliuose jungiasi Lietuvos šokio bendruomenė. Tarptautinę šokio dieną ir šventinį savaitgalį ŠŠA narius bus galima išvysti šiuose renginiuose:

  • Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyks baletą ir šiuolaikinį šokį sujungsiantis renginys. Plačiau rasite čia.
  • Klaipėdoje įsikūręs Šeiko šokio teatras drauge su kino teatru „ArleKinas“ kviečia susipažinti su šokio filmo žanru. Kino programoje lauks keturi trumpametražiai šokio filmai. Plačiau rasite čia.
  • Šokio namai, atstovaujantys Kauno kultūros centrą ir vienijantys Kaune kuriančius šokio profesionalus, kartu su šiuolaikinio cirko atstovais, garbaus amžiaus šokėjais, negalią turinčių asmenų centru „Korys“ bei jaunaisiais iš Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos šokėjais šokiu judės per Kauni miesto centrą.
  • „Low Air“ šokio mokykla Vilniuje rengia specialia šokio dienos programą „Šokio diena – netylintys kūnai“. Savo kūnais „Low Air“ šokėjai ir mokytojai užpildys Vilniaus miesto erdves ir pokalbiui judesiu kvies vilniečius ir miesto svečius. Plačiau rasite čia.
  • Scenos meno organizacija „Be kompanijos“ tęs „MAS – meninių akcijų savaitę“ ir Šokio dieną praeivius įtrauks į judesio vyksmą „Namai“. Prie meninių akcijų programos jungiasi ir Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ jaunuolių kompanija „Savoj krūvoj“ su akcija „Temos po pamokų“. Plačiau rasite čia.
  • Šiuolaikinio šokio asociacija ir šiuolaikinio šokio sklaidos projektas „Prometėjas“ Šokio dieną aplankys tris mokyklas Ašmintos kaime, Balbieriškyje ir Prienuose, kur su šiuolaikiniu šokiu susipažinti padės 3-4 klasių moksleiviams. Plačiau rasite čia.
  • Šokio trupė „ULNA“ šokio vyksmu Kauno Rotušės aikštėje kvies visus miestiečius švęsti tarptautinę šokio dieną jungiantis judesio bendrystei drauge su šokėjais.

Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą