Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 6d. 16:40

11-asis „Naujojo cirko savaitgalis“ – nuo rokenrolo iki šiuolaikinio šokio

„Naujojo cirko savaitgalio'16“ spaudos konferencija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Naujojo cirko savaitgalio'16“ spaudos konferencija

Antradienį prasidedantis „Naujojo cirko savaitgalis“ jau 11-ą kartą vilniečius ir miesto svečius kviečia susipažinti su šiuolaikiniu cirku. Šiemet kaip niekad įvairiapusišką programą siūlantis festivalis „Menų spaustuvėje“ vyks iki rugsėjo 11 d.

Spaudos konferencijos metu festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė džiaugėsi puikiu oru, mat dalis programos renginių turėtų vykti po atviru dangumi. Tiesa, neformaliai festivalis prasidėjo dar praeitą savaitę – cirko pasirodymais galėjo džiaugtis Klaipėdos, Nidos ir Šiaulių gyventojai.

G.Masteikaitė ypatingą dėmesį kreipė į jau antrus metus vykstančią edukacinę programą, kurioje siekiama su šiuolaikinio cirko metodais supažindinti šiuolaikinio šokio, meno, cirko ir kitų disciplinų atstovus, kurie edukacinės programos metu įgytus įgūdžius gali panaudoti ir kitose meno srityse.

Edukacinės programos vadovas, cirko dramaturgijos ir režisūros meistras Roberto Magro spaudos konferencijos metu teigė, jog intensyvi programa pritraukė puikių, savitą pasaulėjautą turinčių artistų. „Iš pradžių Lietuvoje visi darė tą patį, dabar imamasi asmeninės prieigos, estetikos“, – sakė R.Magro, pabrėžęs, jog nepastebi didelių skirtumų tarp skirtingų šalių artistų, mat visi jie nori save išreikšti per cirką, kalba metaforomis. R.Magro taip pat oponavo nusistovėjusiam stereotipui, jos cirkas skirtas tik vaikams ir šeimoms: „Šiandien egzistuoja labai aiški skirtis tarp tradicinio ir šiuolaikinio cirko“.

R.Magro taip pat oponavo nusistovėjusiam stereotipui, jos cirkas skirtas tik vaikams ir šeimoms: „Šiandien egzistuoja labai aiški skirtis tarp tradicinio ir šiuolaikinio cirko“.

Šiais metais „Naujojo cirko savaitgalyje“ įvyks ir kūrybinio darbo pristatymas – festivalio žiūrovai galės susipažinti su šiuo metu Berlyne gyvenančio Alesandro Lemperto kūrybinais bandymais. „Norime ne tik daryti edukacinę programą, bet ir tapti tiltu tiems kūrėjams, kurie yra išvažiavę“, – sakė G.Masteikaitė.

Williamas Thomas, trupės „Cie BAM“ artistas, pristatydamas festivalio atidarymo spektaklį „WillyGoodWood“, atskleidė, jog iš pradžių buvo sukurti trys neilgi, tradicinėms erdvėms pritaikomi pasirodymai, kurie vėliau buvo sujungti į vieną šou, cirko elementus jungiantį su rokenrolo muzika. „Manau, tai labai paprastas (tačiau ne prastas iš techninės pusės), labai nuoširdus spektaklis. Jį rodėme visame pasaulyje, įvairių renginių metu ir sugebėjome sudominti skirtingą patirtį bei išsilavinimą turinčius žmones“.

Šiuolaikinio cirko trupės „El Nucleo“ nariai Wilmeras Marquezas ir Edwardas Alemanas prieš 17 metų savo kūrybinį kelią pradėjo Kolumbijoje, o persikėlę į Prancūziją įkūrė savo kompaniją, mat norėjo kurti savarankiškus pasirodymus. Akrobatų duetas „Naujojo cirko savaitgalyje“ pristatys du spektaklius: „Kas aš esu?“, keliantį tapatybės klausimą, bei žaismingą ir interaktyvų „Be sustojimo“.

Pasak organizatorių, labiausias „nurautas“ festivalio spektaklis – šių metų „Naujojo cirko savaitę“ užversiantis Švedijos trupės „Svalbard“ pasirodymas „Visi genijai, visi idiotai“.

G.Masteikaitė konferencijos metu taip pat kvietė atkreipti dėmesį į dokumentinį švedų artistų Henriko Aggerio ir Louise von Euler Bjurholmxq spektaklį „Ekstremali simbiozė“ – tai autorių magistro studijų baigiamasis darbas, pasakojantis, ką reiškia būti cirko atlikėju.

Šiuolaikinio šokio gerbėjams rekomenduojami daugybę apdovanojimų pelniusio dueto „Overhead Project“ pasirodymai, kuriuose šokis tampa pagrindu, o cirkas elementu. Festivalyje bus galima išvysti jų spektaklius „Kūno karnavalas“ ir „ [Kaip būti] Beveik ten“.

Pasak organizatorių, labiausias „nurautas“ festivalio spektaklis – šių metų „Naujojo cirko savaitę“ užversiantis Švedijos trupės „Svalbard“ pasirodymas „Visi genijai, visi idiotai“. Kaip teigia G.Masteikaitė, šiandien tai yra vienas labiausiai festivalių graibstomų spektaklių Europoje. „Mačiau jį tris kartus ir tris skirtingas jo versijas“, – sakė festivalio vadovė, pabrėžusi šiaurietišką spektaklio stilių, mistišką atmosferą bei temų įvairovę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos