Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

3 menininkės prie Rusijos ambasados Vilniuje susitiko riksmui: jis simbolizuoja nepakeliamą skausmą

Antradienio vakarą prie Ukrainos Didvyrių gatvėje esančios Rusijos ambasados menininkų kolektyvas „Melos“ pasitiko šauksmu. „Šiame performanse šauksmas yra labai daugiaprasmė išraiška, – 15min teigė „Melos“ kolektyvo narė Karolina Ramonė. – Savo emocijų išrėkimas gali atstoti terapiją arba suveikti kaip aliarmas, sirena. Šauksmas taip pat gali simbolizuoti nepakeliamą skausmą kritinėje situacijoje, kurioje diplomatinė išraiška nebeįmanoma. Todėl asmuo priverstas sugrįžti prie primityvesnės išraiškos, kaip antai šauksmas“.

18.00 val. „Melos“ susitiko Boriso Nemcovo skvere. Tiesa, menininkės pabrėžtinai buvo atsisukusios ne į pačią Rusijos ambasadą, bet viena į kitą. „Tikėkimės, kad šią garsinę išraišką girdėjo ir ambasada“, – sakė K.Ramonė.

„Mes esame įkvėptos 1978 metais įvykusio Marinos Abramovič performanso „AAA AAA“, kuriame menininkė buvo atsisukusi į Ulajų (ano meto menininkės mylimasis – 15min)“, – sakė ji.

Pasak K.Ramonės, šį aktą jos norėjo atlikti ne kaip protestą, bet kaip performansą, kuris atkreipia dėmesį į mūsų vidinę savijautą.

„Putino agresija Ukrainoje prie jos stipriai prisideda“, – 15min teigė ji.

Kokią žinią Rusijos ambasadai nori perduoti menininkės? Anot pašnekovės, „Melos“ nori išlikti performanso ribose, tačiau neslepia noro būti išgirstos: „Tegul jie patys savęs paklausia, kodėl taip elgiasi.“

Kolektyvo „Melos“ narių skaičius yra kintantis, jis priklauso nuo projekto. Taigi šiame performanse dalyvavo K.Ramonė, kolektyvo vadovė Karolina Macytė bei Ūla Marija Barbora Zemeckytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras