Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 3d. 11:09

Aktorės Valdos Bičkutės iššūkis: iš eilių kursime spektaklį čia ir dabar

Aktorė Valda Bičkutė
VMT archyvo nuotr. / Aktorė Valda Bičkutė

Gegužės 30 d. ir birželio 21 d. aktoriai Valda Bičkutė, Jokūbas Bareikis, Virginija Kochanskytė ir poetas Mindaugas Valiukas kviečia žiūrovus į poetinės improvizacijos spektaklį „Pasikalbėk su manimi eilėmis“. Šis vakaras tęsia kūrybinių vakarų ciklą – „Susitikimai Vilniaus mažajame teatre“.

Vilniaus mažojo teatro aktorės Valdos Bičkutės inicijuotas projektas pristato Lietuvos teatre visiškai naują, neįprastą improvizacinės poezijos spektaklį.

„Šią idėją padovanojo garsi režisierė Mara Kimele. Ji papasakojo apie savo spektaklį „Eilės“, – tai mane sužavėjo, visad svarsčiau, KAIP šiandien skaityti poeziją? Šis literatūros žanras labai intymus, reikalaujantis aiškios artikuliacijos, tiek minties, tiek emocine prasme.

Aš pati visada mėgau poeziją, tai man atrodo pats tiksliausias būdas susikalbėti, kai nori pasakyti savo vidinę tiesą, savo sielos būseną, kuri dažniausiai būna ne vienaprasmiška, banguojanti. Idėja improvizuoti spektaklį, kurti dramaturgiją iš eilėraščių „čia ir dabar“ išlaisvina nuo temų ir autorių apribojimų, leidžia literatūrinį žodį paversti gyvu, spontanišku, dialogo dalimi, reakcija. Tai išties unikali forma, pirmą kartą pristatoma Lietuvos teatre“, – pasakojo V.Bičkutė.

Improvizacijos vakare dramaturgija, siužetas ir meninė kulminacija kiekvieną kartą gims naujai, bus kuriama iš poezijos čia ir dabar, žiūrovų apsuptyje. Projekto iniciatoriai išduoda, kad reikalavimas jų pasirinktai poezijai vienintelis – vakare skambės tik tai, kas iš tiesų artima kiekvieno atlikėjo širdžiai.

Šį projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba. Idėjos autorė, koordinatorė – viena žinomiausių Latvijos teatro režisierių ir pedagogių Mara Kimelė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos