Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aldona Vilutytė ir Ainis Storpirštis – naujas „žvaigždžių duetas“ ar tik „ŠARLATANAI“?

Ainis Storpirštis ir Aldona Vilutytė
„NO THEATRE“ nuotr. / Ainis Storpirštis ir Aldona Vilutytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Įpusėjus teatro judėjimo „No Theatre“ būsimosios premjeros „MR.FLUXUS arba ŠARLATANAI?“ repeticijoms, jaukioje kavinukėje susitikau su puikiais aktoriais Aldona Vilutyte bei Ainiu Storpirščiu. Trumpam ištrūkę iš įtemptų repeticijų, meilės dienos proga jiedu sutiko pasidalinti įspūdžiais, gimusiais leidžiant laiką kartu bei kuriant pagrindinius šio spektaklio vaidmenis.

– Nežinau, ar tai atsitiktinumas, bet pagal mano apskaičiavimus Jūsų duetas teatro scenoje susitinka jau bemaž septintąjį kartą, bet dar niekada jūsų kuriami personažai nebuvo susieti tokiais artimais ryšiais kaip Jurgis Mačiūnas ir  jo mama Leokadija. Kuo yra ypatingas šis duetas? Ar galime ateityje tikėtis jus išvysti „Žvaigždžių duetuose“?

Ainis Storpirštis: Aš manau, kad tai tik kvailas septintas atsitiktinumas. Mes su Aldona jau nebe vaikai ir svajonėms laiko nebetiek ir daug, bet... tai nereiškia, kad mes sakom ne – esam atviri įvairiem pasiūlymams ir, kaip sakė Smule Young: „You never know" kur žvaigždės nuves. (šypteli)

Aldona Vilutytė: Manau, mus tikrai kartu dar išvysite įvairiose teatrinėse ir neteatrinėse erdvėse, nes aš jaučiu, kad mus sieja ypatingas subtilus ryšys dar iš praeitų gyvenimų.

–Spektaklio režisierius-kompozitorius-muzikantas-mokytojas-tėvas Vidas Bareikis dažnai akcentuoja, jog kūryboje svarbiausia procesas, o ne rezultatas. Kaip vartodami tik būdvardžius apibūdintumėte šio spektaklio kūrybinį procesą?

A: Generacinis

A: Higieniškas

A: Įtemptas, gal net kiek stresinis.

A: Provokatyvus, psichofiziškai sudėtingas reikalas.

A: Vertas. Vertas. Vertas.

– Dabar šiek tiek nukrypkime į šoną ir prisiminkime neseniai pasklidusius gandus, kad jūsų duetas neapsiriboja vien scenos erdvėmis. Kaip pakomentuotumėte tokias antis?

Aldona: Aš nenorėčiau šnekėti tokiom atvirom temom.

Ainis: Buvimą su Aldona aš galėčiau apibūdinti kaip liūdną situaciją. O jei kažkas kažką pamatė ar nugirdo, galiu patikinti, kad tai tiktai spektaklis, mūsų mažas vaidinimas. (šelmiškai gurkteli)

Buvimą su Aldona aš galėčiau apibūdinti kaip liūdną situaciją.

Buvimą su Aldona aš galėčiau apibūdinti kaip liūdną situaciją, sako Ainis.

Aldona: Patylėtum tu. (nuleidžia akis)

– Grįžkime prie būsimosios premjeros. Ar galėtumėte apibūdinti ne tik savo kolegos kuriamą personažą, bet ir kūrėją – ką galėtų Ainis pasakyti apie Aldoną, o Aldona apie Vainių?

Ainis: Jurgio mama, manau , yra neeilinė moteris, kuri padarė milžinišką įtaką Mačiūno gyvenime, ir juos tikrai siejo keistas ryšys, kuris dažnai verčia susimąstyti apie realius kai kurių žmonių santykius, o jei kalbėčiau apie A.Vilutytę…  Aldona jau ne pirmus metus trinasi teatre ir vadinti ją naujoke būtų kvaila. Manau, kad ši universali aktorė jau ne kartą įrodė savo meistriškumą ir šis vaidmuo jai tėra tik DAR viena vyšnia ant jos torto. Neslėpsiu, kad žaviuosi Aldonos kaip šokėjos meistriškumu. Ši moteris nesiliauja mane stebinus...

Aldona: Jurgis buvo vadinamas debesies ir Hitlerio hibridu, manau, tai daug ką pasako... O Vainius... Pespektyvus ir daug žadantis, kūrybingas...

Ainis: Gal norėtumėt bulvinių blynų? (mandagiai nutraukė Aldonos mintį Ainis) Tai mano mėgstamas patiekalas...

– Spektaklis bus rodomas netradicinėje teatrui erdvėje – „LION skater“ riedlenčių parke („Kablys“, Kauno g. 5). Kokių akrobatinių ir sceninių triukų galime tikėtis spektaklyje

Ainis: Nenorėčiau atskleisti visų kortų, bet išvysite ne vieną gerai sudėtą jauną kūną. Vaikinai rodys akrobatikos bei žongliravimo triukus. Dėl vieno triuko Dovydas Stončius net konsultavosi su lakūnu... (šypteli)

Aldona:  O Monikai Alseikaitei teko perprasti rytų kovos menų paslaptis.  Bet ir pats Ainis net dvi savaites vaikščiojo pas trenerį Liudą Gedgaudą ir nekantriai laukia, kada galės pademonstruot rezultatus. Apskritai, personažai, kurie susitiks šiame spektaklyje, yra be galo spalvingi: YOKO ONO, Jonas Mekas, Nam June Paikas ir kt., todėl rezultatas bus įdomus.

Ainis: Atleisk už prieš tai. (sušnibžda Ainis pilna burna)

– Visi puikiai žinome, kad „fluxus“ lietuviškai reiškia „klizma“. Kokios Jūsų asmeninės savybės paskatino dalyvauti šioje meninėje provokacijoje?

Aldona: Aš neturėjau pasirinkimo. Pagrindinė priežastis buvo Ainis, nes ir medžiaga, ir  kūrybinė komanda, ir režisierius man priminė šarlatanus.

Ainis: O gal mes patys ir esame šarlatanai? (abu suokalbiškai susižvalgo)

Aš neturėjau pasirinkimo. Pagrindinė priežastis buvo Ainis, nes ir medžiaga, ir  kūrybinė komanda, ir režisierius man priminė šarlatanus, teigia Aldona.

– Šiame sezone tai jau trečias Ainio pagrindinis vyro vaidmuo. Tuo tarpu Aldona šiais metais nesuvaidino dar nei vieno pagrindinio vyro vaidmens. Kaip matote savo aktorinę vyro karjerą ateinančių penkerių metų bėgyje?

Aldona: Pradžioje buvo planuojama, kad vaidinsiu vieną pagrindinių personažų – LEGO, o tik vėliau pamačius, kad esu žmogus,  teko persiorientuoti į motinos vaidmenį. Tačiau, kaip supratote iš mano dalyvavimo šiame performanse,  neatsisakau provokuojančių kūrybinių pasiūlymų.

Ainis: Man su vyriškais vaidmenimis nėra lengva.. Mielai praplėsčiau savo CV viena kita vėjavaike. (mirklteli abi akis Aldonai)

– J.Mačiūnas garsėjo savo ekscentriškais meno kūriniais, gal galėtumėte įvardinti po vieną įdomiausią sau ir viskas?

Ainis: Nelengvas klausimas, bet jei reikia išskirti vieną, tai ko gero būtų…

Aldona: Jis pats yra įdomiausias ir ekscentriškiausias meno kūrinys.

Ainis: Taip.

– Dabar grįžkime atgal prie gyvenimo godų. Ne paslaptis, kad esate šio spektaklio režisieriaus sūnaus krikšto tėvai – ar nemanote, jog darbas kartu yra viešųjų ir privačiųjų santykių sumaišymas? Ir ar neslegia sunki atsakomybė, kurią prisiėmėte šiuo žingsniu?

Aldona: Jūs esate neprofesionalus žurnalistas. Kitas klausimas.

Ainis: Tiesa sakant, nelabai. Neslėpsiu, kad tai nėra pirmas kartas, kai taip paslystu, bet, manau, ir ne paskutinis. Kaip sako, žmogus ir šeriamas pripranta.

– Turite omeny – kariamą šunį?

Ainis: Na, esmę, man rodos, mes visi supratom.

– Nebekankinsiu. Kaip rašė filosofas Anonimas: „Džentelmenas yra toks žmogus, kuris moka groti akordeonu, bet negroja.“ Gal galėtume pokalbio pabaigai  išgirsti po vieną Aldonos ir Ainio sentenciją?

Aldona: Nerk giliai...

Ainis: Manau, kad jei labai ilgai eisi, tai tikrai kur nors nueisi.

– Ko palinkėtumėte žiūrovams Valentino dienos proga?

Ainis: Apkabinti šalia esantį žmogų bei sušildyti jo nerimą savo meile.

Aldona: (verkia)

Ačiū už pokalbį. Skanaus.
Korespondentas Janis Mačiusa

Su Aldona Vilutyte ir Ainiu Storpirščiu bus galima susitikti spektaklio-provokacijos „MR.FLUXUS arba ŠARLATANAI?“ metu, vasario 29 d., kovo 1,2 dienomis vyks „LION skater“ riedlenčių parke.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą