TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“ – šokio pasaka vaikams

Spektaklis „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“
Šokio teatro nuotr. / Spektaklis „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“
Šaltinis: 15min
0
A A

Visi, kurie dar nespėjo išvysti šokio spektaklio „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“, kviečiami į Šokio teatrą balandžio 11 val.

Spektaklyje originaliai  interpretuojama V.V.Landsbergio pasaka  apie ilgą arklio Dominyko kelionę po neatrastas erdves.  Tai kelionė į Visatą ir į patį save.

Ar kiekvienas mūsų pasiryžęs beatodairiškai aukotis dėl artimo?  Arklys Dominykas pasiruošęs aplankyti visas tolimas planetas, idant rastų stebuklingą akmenį, galintį nuo mirties išgelbėti jo meilę – Rugiagėlę.

Jaudinančią pasaką iš knygos puslapių į Šokio teatro sceną mums perkelia  patys jauniausi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokiniai.  Spektaklis –  labai prasmingas.  Nei jauni, nei brandaus amžiaus žiūrovai negali likti abejingi subtiliai atpasakotai arklio Dominyko istorijai.

Režisuoti visų mylimo puikaus rašytojo V.V.Landsbergio kūrinį – didelis iššūkis.   Dar didesnis iššūkis – įkvėpti vaikus kurti pasaką Šokio teatro scenoje, nenaudojant dialogų, prasmes išreiškiant  vien  judesiu.

Šio spektaklio režisierei  ir choreografei Jekaterinai Deineko puikiai pavyko V. V.Landsbergio kūrinį pritaikyti scenai, suderinti modernų šokį, scenografiją ir muziką. Spektaklio žiūrovus žavi ne tik jaunieji atlikėjai, lazerių šviesos žaidžiančios tamsoje, bet ir nuostabios planetos, kurios keičia viena kitą videoprojekcijose.  Kiekvienoje planetoje  vyrauja vis kitokia nuotaika. Kiekviena planeta turi savo spalvą. Kiekvienoje planetoje sutinkami skirtingi gyventojai. Ypatingą įspūdį palieka spektaklyje gausiai naudojama oro akrobatika.  Arklys Dominykas tikrąja šio žodžio prasme skrieja nuo vienos planetos prie kitos.  Teko pasikviesti pagalbininkus iš cirko,  kad būtų parengti  sudėtingi žiūrovus žavintys akrobatiniai triukai.   

"Kūriau šį darbą su didele komanda. Kiekvienas jaunasis atlikėjas yra svarbi šios komandos dalis.  Labai džiaugiuosi, kad jie visi nuoširdžiai pamilo savo vaidmenis, o kartu ir pačią pasaką. Bet gal vaikai kitaip ir nemoka, juk jie – idealistai, maksimalistai," – dalinasi mintimis spektaklio režisierė Jakaterina  Deineko.  Prieš imdamasi šio darbo ji turėjo įsigilinti į vaiko pasaulį, surasti geriausią kelią, kaip arklio Dominyko istoriją galėtų pasiekti vaiko širdį.

Režisierė džiaugiasi, kad ir jauniausieji M.K.Čiurlionio meno mokyklos mokiniai sugeba dirbti komandoje, išgirsti vienas kitą, kad jie yra kūrybiški ir žaismingi.

Jakaterina Deineko su šypsena veide dalinasi įspūdžiais iš spektaklio: ,,Mačiau, kaip po spektaklio vaikai nenori išeiti ir ima verkti, nes dar ir dar nori žiūrėti, kaip skraido arklys Dominykas. Jie nori toliau  klausyti, kaip Venera groja savo stebuklingais plaukais. Vaikai nenori palikti mažų nykštukų, renkančių krokodilo ašaras į mažus spalvotus kibirėlius..."

Balandžio 11 dieną 12 val  Šokio teatre laukiami visi, kurie neabejingi šokiui.
Kviečiame į pasaką „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“ – į gražų spektaklį vaikams ir ne vaikams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018