Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 11 04, 15:29

Aštuntojo Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio uždaryme nominuoti geriausi kūrėjai

Varėnoje simbolines duris užvėrė visą mėnesį trukęs jau aštuntasis žymios kraštietės, iš Senosios Varėnos kilusios režisierės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis.
Varėnoje simbolines duris užvėrė visą mėnesį trukęs teatrų festivalis
Varėnoje simbolines duris užvėrė visą mėnesį trukęs teatrų festivalis / Festivalio organizatorių nuotr.

Festivalio uždarymo renginys, vykęs Varėnos kultūros centre, prasidėjo įspūdingu Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio koncertu „Muzikiniai monologai“. Jį vainikavo iškilminga geriausių scenos kūrėjų apdovanojimo ceremonija, kurios metu dvylikos festivalio nominacijų laureatams įteikti apdovanojimai – puikios menininkės Violetos Ganusauskienės kurtos skulptūros.

Šiųmečiame festivalyje buvo parodyti dvidešimt trys ir suaugusiems, ir mažiesiems žiūrovams skirti įvairių Lietuvos teatrų spektakliai. Juos vertino garbinga komisija: D.Tamulevičiūtės draugė, bendražygė, kraštietė docentė, teatro pedagogė, režisierė Elena Savukynaitė, aktorius, režisierius Algirdas Latėnas, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, pedagogės Joana Grigaitienė ir Gailutė Giedraitienė, scenaristas, režisierius, Dalios Tamulevičiūtės giminės atstovas Eugenijus Guntulionis ir komisijai vadovavęs dramos teatro režisierius, aktorius Algimantas Pociūnas. Jie atrinko, kas bus įvertinti festivalio nominacijomis.

Pirmą kartą festivalio istorijoje buvo įteikti specialūs festivalio komisijos diplomai. Jais apdovanoti: režisierius Gytis Bernardas Padegimas už iškiliausio airių dramaturgo Briano Freilo pjesės „Filadelfija, aš atvykstu“ pastatymą Alytaus miesto teatre; režisierius, teatro pedagogas Oskaras Koršunovus ir atlikėjai už aktorinės mokyklos tradicijų puoselėjimą spektaklyje „Šokis Delhi“ pagal I. Vyrypajevo pjesę. Specialusis komisijos diplomas įteiktas Klaipėdos jaunimo teatro kūrybinei komandai už aktualios temos įtaigumą spektaklyje „Žiurkagalviai“ pagal Natach' os de Ponchar'os pjesę; Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui už sėkmingą dokumentinio teatro bandymą – spektaklį „Žalia pievelė“, režisuotą Jono Tertelio ir Kristinos Werner. Diplomu už aktorinę brandą ir istorinę tiesą apdovanotas „Naisių vasaros“ teatras už spektaklį „Kelias į rojų“ pagal S. T. Kondroto apsakymą „1892 metų progreso idėja“, režisuotą Arvydo Lebeliūno.

Giminių prizas“ įteiktas kraštietei, jaunajai aktorei Kamilei Petruškevičiūtei už Teatro kritikės vaidmenį spektaklyje „Šokis Dehli“ pagal I. Vyrypajevą. Šį prizą sukūrė Onutė Guntulionienė, o įteikė Dalios Tamulevičiūtės giminės atstovai broliai Algis ir Eugenijus Guntulionius.

Nominacijos „Geriausia spektaklio muzika“ laureatu tapo akordeonistas Tadas Motiečius už muziką Vilniaus teatro „Lėlė“ spektakliui „Lila: Slaptas Demiurgo žaidimas“.

Nominacija „Geriausia spektaklio scenografija“ įvertintas Artūras Šimonis už scenografiją Klaipėdos dramos teatro spektakliui „Elzės žemė“ pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę.

Geriausia jaunąja aktore“ pripažinta Juliana Volodko už gėlių pardavėjos Elizos Dulitl vaidmenį Rusų dramos teatro spektaklyje „Pigmalionas“ pagal George'o Bernard'o Shaw pjesę, režisuotame Lindos Urbonos.

Geriausiu jaunuoju aktoriumi“ tapo Paulius Pinigis už Žefo vaidmenį Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Žiurkagalviai“ pagal Natach‘os de Poncharra‘ os pjesę.

Geriausia antraplanio vaidmens aktore“ išrinkta Renata Idzelytė už Olgos vaidmenį Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Elzės žemė“ pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę, režisuotame Povilo Gaidžio.

„Geriausiu antraplaniu aktoriumi“ nominuotas Tomas Stirna už Marinonio vaidmenį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Fantazijus“ pagal Alfredo de Musset pjesę, režisuotame Gabrielės Tuminaitės.

Geriausiu aktoriumi“ pripažintas Ainis Storpirštis už Imperatoriaus vaidmenį „No theatre“ spektaklyje „Kaligula“ pagal Albert'o Camus kūrybą, režisuotame Vido Bareikio.

Geriausia aktore“ tapo Viktorija Kuodytė už Bado Meistro vaidmenį teatro „Meno fortas“ spektaklyje „Bado meistras“ pagal Franz' o Kafk'os apsakymą, režisuotame Eimunto Nekrošiaus.

Geriausiu spektakliu vaikams“ pripažintas Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „Molinis sapnas“, režisuotas Andriaus Žiurausko.

Geriausio režisūrinio debiuto“ nominacija įteikta režisieriui ir scenarijaus autoriui Žilvinui Vingeliui už spektaklį „Lila: Slaptas Demiurgo žaidimas“ Vilniaus teatre „Lėlė“, vadovaujamame Juozo Marcinkevičiaus.

Geriausiu režisieriumi“ pripažintas Povilas Gaidys už ilgametį kūrybos indėlį į teatro meną ir spektaklio Klaipėdos dramos teatre „Elzės žemė“ pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę režisūrą.

Žiūrovų spektakliu“ išrinktas Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Elzės žemė“ pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę ir režisuotas Povilo Gaidžio.

Režisierius Algimantas Pociūnas, festivalio komisijai pirmininkaujantis jau penktus metus, sakė, kad šis festivalis išskirtinis tuo, jog puoselėja lietuvišką dramaturgiją, o toks ir buvo festivalio tikslas. Jis padėkojo visiems, kurie ryžosi atvažiuoti į Varėną vaidinti iš įvairių Lietuvos teatrų: „Taip greitai prabėgo tas festivalio mėnuo! Noriu padėkoti savivaldybės vadovams, kultūros darbuotojams ir visiems , kurie prisidėjo prie festivalio sėkmės. Manau, kad festivalis darosi vis brandesnis ir turi tąsą, taip, kad lauksim jo kitais metais“. Jis dėkojo visiems varėniškiams – ir festivalio organizatoriams, ir žiūrovams – už nuoširdumą ir betarpiškumą.

Lietuvos teatro ir kino muziejaus vyr. muziejininkė Regina Kazlauskaitė padovanojo vaizdo įrašą su pirmosios Dalios mokytojos pasakojimu, kaip Dalia vaidino mokykloje.

Teatro grandas, režisierius Povilas Gaidys, kuris trejus metus vadovavo pirmųjų festivalių komisijai ir kurio režisuotas spektaklis šiame festivalyje gavo net keturis apdovanojimus, prisipažino: „Malonu prisiminti visus festivalius, padėkot varėniškiams. Dar maloniau, kad šis festivalis šiuo metu – pats brandžiausias ir geriausias. Jis išskirtinis savo menine dvasia. Nepamirškit, kad Jūsų žemėje išaugo ne tik M.K.Čiurlionis ir Dalia Tamulevičiūtė, bet tokie žmonės, teatralai, kaip Elena Savukynaitė, savamokslis dramaturgas, režisierius Juozas Gaidys, išauginęs daugelį kitų kūrybingų asmenybių. Man šitie festivalio apdovanojimai yra bene svarbiausi. Dėkoju Jums už įvertinimą, Sėkmės meniniuose arimuose, – linkėjo režisierius.

Geriausia festivalio aktore pripažinta Viktorija Kuodytė, dėkodama už įvertinimą, sakė: „Labai džiaugiuosi, gavusi šį išskirtinį apdovanojimą. Dėkoju už galimybę dalyvauti išskirtiniame festivalyje, už galimybę būti pamatytai, išgirstai ir suprastai. Taip pat už galimybę prisiminti žmogų, kurio profesionalių pamokų dėka susidėjau pagrindus savo profesijai“.

Festivalio uždarymo šventėje dalyvavo ir aktorius Remigijus Vilkaitis, kuris, būdamas kultūros ministru, inicijavo Dalios Tamulevičiūtės premijos įsteigimą, o šiais metais buvo Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso komisijos pirmininkas.

Po iškilmingos festivalio uždarymo ceremonijos teatralai neskubėjo skirtytis – jie turėjo puikią progą pabendrauti. Festivalyje dalyvavusi teatro bendruomenė džiaugiasi, kad šis Varėnoje vykstantis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis kaskart darosi vis brandesnis iš išskirtinesnis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą