Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 05, 11:04

Atgijusios miraklio lėlės pasitinka Vilniaus 700 metų jubiliejų

Liepos 25 d. Neįgaliųjų „Naujasis teatras“ kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius švęsti Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dieną. Tęsdami dailininkės ir režisierės Vegos Vaičiūnaitės įkurto unikalaus aplinkos teatro „Miraklis“, kurio vaidinimai buvo atviri ir nemokami visiems, tradicijas ir pasitelkdami svarbų eisenos simbolį – lėles, teatro aktoriai kartu su renginio dalyviais pasakos 700 metų jubiliejų pasitinkančios sostinės istoriją kitaip.
Atgimusios „Miraklio“ lėlės. „Naujojo teatro“ nuotr.
Naujasis Teatras
Temos: 2 Vilnius Teatras

Legenda byloja, kad Šv. Kristoforas, gyvenęs prie upės ir ant pečių per ją nešiojęs keleivius. Paprastai šis šventasis vaizduojamas brendantis vandeniu, pasirėmęs lazda, ant pečių nešantis vaikelį Jėzų, kuris viena ranka laimina, o kitoje laiko žemės rutulį. Tad renginio vieta – Bernardinų sode prie Vilnios upės – pasirinkta neatsitiktinai. Pasak renginio sumanytojų, čia ypač justi Vilniaus dvasia.

Renginio metu dalyviai turės galimybę patys kurti „700 metrų pasaką“ – po sakinį arba piešinį ant pergamento. Po renginio kolektyviniu meno kūriniu virtęs pergamentas bus išklotas Gedimino prospekte. Vėliau praeiviai galės jį papildyti, rašyti linkėjimus Vilniui. Taip pat renginio metu Bernardinų sode laukia kitos pramogos visai šeimai.

V.Vaičiūnaitės sukurtos lėlės išsiskiria iš minios savo įspūdingu dydžiu ir spalvingumu – yra matomos iš toli, priverčia pakelti akis į dangų. Apkeliavo daugelį užsienio šalių.

„Naujasis teatras“ – tai kūryba, laisve ir šviesa spinduliuojanti erdvė, kurioje juntama meilė ir atjauta kiekvienam žmogui – mažam ir suaugusiam, sveikam ir turinčiam vienokią ar kitokią negalią. Teatras savo veiklą pradėjo 2008-ais metais. Idėjos autorė ir įkūrėja – teatro režisierė Svetlana Šulc.

„Naujojo teatro“ spektakliai skirti vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Per visus kūrybos metus buvo pristatytas 21 spektaklis. Teatras pelnė ne vieną apdovanojimą ir yra gavęs puikius įvertinimus tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų. Spektaklis-misterija „Alter ego“ 2017 m. buvo apdovanotas už režisūrą ir muziką XXVII tarptautiniame teatrų festivalyje Liubline. Teatras nuolat dalyvauja įvairiuose teatrų festivaliuose, spektaklius rodė LR Prezidentūroje, Seime.

Renginio pradžia – 14 val.

Norintieji sudalyvauti kviečiami Bernardinų sode ieškoti milžiniškos lėlės ir plevėsuojančios Šv. Kristoforo vėliavos.

Renginį iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Renginys priklauso Vilniaus 700 jubiliejaus renginių ciklui.

Per metus planuojamos keturios lėlių eisenos ir renginiai, skirti Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dienai, Sostinės dienoms, „Kultūros nakčiai“ ir Vilniaus miesto gimtadieniui – Šv. Kristoforo apdovanojimams. Kiekviena eisena ir renginys vis kitaip įtrauks žiūrovus į savo sūkurį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą