TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Atviras ratas“ skelbia sezono pradžią: spektaklis pažymėtas „N-16“ ir istorinės pamokos

Spektaklis „identify“
Ievos Deltuvaitės nuotr. / Spektaklis „identify“
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 22–23 dienomis teatro laboratorija „Atviras ratas“ pristatys dvyliktąjį sezoną, kurio metu žiūrovus pakvies atpažinti save teatre. Šį introspekcijos procesą penktadienio vakarą simboliškai pradės biografinės improvizacijos „Lietaus žemė“, paremtos realių tarpukariu bei pokariu gyvenusių žmonių istorijomis. Kitą vakarą scena atiteks modernaus žmogaus savasties paieškoms režisierės Ievos Stundžytės spektaklyje „identify“.

Po spektaklio – diskusija apie pilietiškumą

Po spektaklio „Lietaus žemė“ jo kūrėjai žiūrovus pakvies susiburti žurnalisto Andriaus Tapino moderuojamai diskusijai, kurioje taip pat dalyvaus ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai.

„Teatro erdvėje tyrinėdami savo pačių, o tuo pat metu – ir kiekvieno žmogaus identiteto anatomiją, „Atviro rato“ aktoriai biografinėmis improvizacijomis asmeniškai prisiliečia prie didžiausią įspaudą mūsų tautoje palikusių įvykių. Neleisti istorijai, kad ir kokia ji bebūtų skausminga, nugrimzti į užmarštį – tai ir „Misijos Sibiras“ užduotis“, – teigiama pranešime žiniasklaidai.

Ievos Deltuvaitės nuotr. / Spektaklis „identify“
Ievos Deltuvaitės nuotr. / Spektaklis „identify“

Visiškai skirtingų komandų – teatro kūrėjų bei ekspedicijos dalyvių – skirtingi būdai kalbėti, aktualizuoti ir priminti mūsų visų istoriją susijungs į bendrą visumą, kurioje bus mėginama drauge atrasti atsakymus į klausimus apie pilietiškumą, tautinį identitetą ir praeities vietą šių dienų kontekste.

Kūrėjai: spektaklis „identify“ turėtų būti žymimas „S“ ženklu

Visiškai kitokį, nepatogų ir provokuojantį žvilgsnį į save įsmeigs I.Stundžytės spektaklis „identify“. Necenzūrinės kalbos, nuogo kūno ir kitų šiuolaikiniam žmogui seniai nuostabos nekeliančių agresyvesnių raiškos priemonių nestokojantis spektaklis, anot kūrėjų, mieliau būtų žymimas ne „N–16“, o „S“ ženklu.

Režisierės I.Stundžytės teigimu, kaip ir tamsioji mėnulio pusė, taip ir jos atitikmuo kiekviename žmoguje yra tai, ką labiausiai norisi pažinti ir perprasti.

Ievos Deltuvaitės nuotr./Spektaklis „identify“
Ievos Deltuvaitės nuotr./Spektaklis „identify“

„identify“ į šią pusę neria nusikratydamas bet kokį autobiografiškumą, tačiau liečia universalius klausimus, neatsiejamus tiek bendrai nuo šių dienų visuomenės, tiek nuo kiekvieno atskiro žmogaus būties ir savimonės: kokia yra gyvenimo prasmė, kam priklauso atsakomybė už mūsų gyvenimą, kiek patys esame pajėgūs jį kontroliuoti?“ – rašoma pranešime.

Anot režisierės, nėra svarbu, kas veikia scenoje – manipuliatyvi psichologė, nevykėlis rašytojas ar bet kuris kitas personažas, – visus juos sieja bendražmogiški vidiniai išgyvenimai ir chaosas, kuriame ieškoma ne tik prasmės ir savo egzistencijos paaiškinimo, bet ir visa užpildančio „to kažko“ – meilės.

„Atpažink save teatre“

„Spektaklyje šie ieškojimai vyksta ne per vangius sintetinius pamąstymus, o per ekspresyvius destrukcijos ir savidestrukcijos, vienatvės, fizinio bei dvasinio artumo temų tyrinėjimus, kuriuose nevengiama visuomenės purvo, tačiau atsisakoma moralizuoti ar jį netikslingai romantizuoti“, – pristatomas spektaklis.

Ievos Deltuvaitės nuotr./Spektaklis „identify“
Ievos Deltuvaitės nuotr./Spektaklis „identify“

Šio I.Stundžytės ir „Atviro rato“ aktorių kūrinio pavadinimas pasufleravo ir šūkį, su kuriuo į dvyliktąjį, refleksijai su savimi dedikuotą sezoną žengia teatro laboratorija – „Atpažink save teatre“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau