Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 30d. 15:55

Baigdamas sezoną teatras „Meno Fortas“ pradėjo įspūdingą festivalį Rumunijoje

Spektaklio „Idiotas“ akimirka
„Meno Forto“ nuotr. / Spektaklio „Idiotas“ akimirka

Gegužės 27 dieną Rumunijos Transilvanijos regione, Sibiu mieste, startavo 18-asis tarptautinis teatro festivalis SITF. Pradėti šį didžiausią Rumunijoje ir vieną reikšmingiausių teatro forumų Europoje, šiemet buvo pakviestas Lietuvos Teatras „Meno Fortas“, kuris Rumunijos teatro žiūrovams ir svečiams, susirinkusiems iš 70 pasaulio šalių, parodė brandžiausią režisieriaus Eimunto Nekrošiaus darbą – spektaklį „Idiotas“. Jis, festivalio organizatorių pristatytas kaip išskirtinis programos akcentas, buvo labai šiltai sutiktas publikos, o „Meno Forto“ trupė sulaukė didžiulio vietinės žiniasklaidos dėmesio.

Jau tą patį vakarą teatro šventė iš salių pasklido po visą miestą. Centrinėje Sibiu aikštėje festivalio pradžią įspūdingu šviesų, akrobatikos ir muzikos spektakliu skelbė vokiečių trupė „Pan.Optikum“.

Festivalis – tikra šventė visam miestui. Jo programoje, greta spektaklių teatrų scenose ir įvairiausių susitikimų ir seminarų profesionalams, gausu nemokamų lauko renginių, spektaklių vaikams ir visai šeimai. Vaidinimai vyksta beveik visose nedidelio miesto gatvelėse ir aikštėse. Nuoširdžiai stebina ir žavi festivalio organizatorių entuziazmas, savanorių talkininkų gausa ir jų pakili nuotaika.

Tokio masto festivalį Sibiu Nacionalinį Teatrą „Radu Stanca“ rengti įgalina ženkli miesto Savivaldybės bei Rumunijos kultūros ministerijos finansinė parama, bei valstybės Prezidento patronažas. Be to, bemaž trečdalį visos teatro šventės biudžeto sudaro Japonijos miesto Takayama parama – su šiuo miestu Sibiu susigiminiavo 2009 metais. Miestų draugystė pasireiškia ne tik finansine parama. Festivalio programoje net penki spektakliai iš Japonijos, o dirbti savanoriais pagalbininkais iš Japonijos atvyko didelė jaunimo grupė. Savo ruožtu Sibiu jaunimas vėliau turės galimybę vykti į Takayamą.

Šiomis gastrolėmis Teatras „Meno Fortas“ baigė turiningą gastrolėmis sezoną, kurio metu buvo vaidinta Brazilijoje, Sankt Peterburge, Tbilisije, Maskvoje, Meksikoje, Kijeve, Čilėje, Italijoje. Šio sezono metu režisierius E.Nekrošius sukūrė spektaklį pagal A.Camus pjesę „Kaligula“ Maskvoje su rusų trupe, o Lietuvos Nacionaliniame Operos teatre pastatė G.Verdi operą „Otelas“.

Naująjį, 2011–2012 metų, sezoną „Meno Fortas“ pradės jau rugsėjo mėnesį spektakliu „Hamletas“ Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos