Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 10:03

„Baltas sodininkas“ – spalį debiutuosiantis spektaklis apie Vytautą Kernagį

Vidas Petkevičius
Ado Vasiliausko nuotr. / Vidas Petkevičius

Spalį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos teatrų scenose debiutuos spektaklis „Baltas sodininkas“ apie šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Spektaklį režisuoja Vytautas V.Landsbergis, o legendinį kūrėją teatro scenoje įamžins du aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius.

Pasak režisieriaus Vytauto V.Landsbergio, V.Kernagio ir teatro gerbėjams bus pristatytos dvi pjesės „Baltas sodininkas“ interpretacijos. Žiūrovai scenoje išvys dvi maestro V.Kernagio puses, kuomet du skirtingų kartų ir manierų aktoriai įkūnys spalvingus maestro gyvenimo etapus bei įvairiapusę V.Kernagio pasaulėžiūrą.

„A.Storpirštis yra labiau bravūriškas, revoliucingas, chuliganiškas, estetinis novatorius – toks jaunystėje buvo ir V.Kernagis. O V.Petkevičius savo ruožtu įkūnija jau kitokį – tam tikrą išminties ir sielos atvirumo lygmenį pasiekusį maestro. Spektaklis tuo ir bus patrauklus, kad žiūrovui norėsis pamatyti abi versijas – „kluoniškesnę“ ir aštresnę Ainio bei minkštesnę, jaukesnę, ramesnę Vido“, - sako V.V.Landsbergis.

Ado Vasiliausko nuotr./Ainis Storpirštis
Ado Vasiliausko nuotr./Ainis Storpirštis

V.V.Landsbergio teigimu, tam tikra prasme šis spektaklis bus ne tik apie maestro – anot jo, nuolatinė priešprieša tarp sceninės kaukės ir tikrosios asmenybės yra patirtis, kurią, režisieriaus žodžiais, išgyvena ir kaip savo kryželį neša kiekvienas menininkas. Todėl V.V.Landsbergis teigia, kad stebėdamas talentingų aktorių įkūnijamą V.Kernagį kiekvienas kūrėjas jame galės įžvelgti save.

Spektaklio „Baltas sodininkas“ premjeros spalio 17-18 d. įvyks Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje, spalio 22-23 d. – „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje, spalio 28-29 d. – Nacionaliniame Kauno dramos teatre. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas