TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Bohema“ grįžta į Kongresų rūmus su naujais veidais

Operos \"Bohema\" akimirka
Vilnius City Opera nuotr. / Operos "Bohema" akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Legendinis „bohemiečių“ spektaklis – Giacomo Puccini opera „Bohema" kovo 7, 8, 9 dienomis grįžta į Vilniaus Kongresų rūmus, pristatydamas naujus talentus: Marčelo vaidmenį pirmą kartą atliks Kostas Smoriginas, Kolino – Tadas Girininkas, o Vytautas Vepštas Vilniaus City Operos trupėje debiutuos Šonaro vaidmeniu.

Apie bohemos siautulį, kuris nepaiso rytojaus, apie draugystę, tvaresnę už laiką, ir meilę, stipresnę už mirtį, šį kartą bohemiečiai pasakos visiškai naujomis spalvomis.

Lietuvos Valstybinio Simfoninio Orkestro ir bohemiečių 2006 metais pastatyta G.Puccini opera „Bohema“ tapo legendiniu klasikinės operos pastatymu, aukščiausiai įvertintu tiek meno kritikų, tiek žiūrovų.

Ji subūrė jaunuosius Lietuvos operos solistus ir pakeitė žiūrovų požiūrį į klasikinę operą. Maestro Gintaras Rinkevičius, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius šiuo pastatymu pradėjo naują epochą Lietuvos operos istorijoje.

Vilnius City Opera nuotr./Operos "Bohema" akimirka
Vilnius City Opera nuotr./Operos "Bohema" akimirka

Tuo tarpu su studentišku entuziazmu, humoro jausmu, energija ir originaliomis idėjomis pradėta bohemiečių veikla išaugo į galingą kūrybinį reiškinį ir paveikė ne vieno su šiuo spektakliu susijusio žmogaus gyvenimą.

„Mūsų pastatymas tapo savitu kūrybinės laisvės ir jaunatviškumo simboliu. „Bohema“ sukrėtė tradicinį operos pasaulį. Jos dėka operą, teatrą, rimtąją muziką pamilo daugiau žmonių, daugiau jaunimo“, – sako operos dirigentas G.Rinkevičius.

Iki šiol „Bohema“ – daugiausiai kartų rodytas šių kūrėjų spektaklis, kas kartą surenkantis pilnas žiūrovų sales – šiandien jį jau matė daugiau nei 50 000 žiūrovų.

Vilnius City Opera nuotr./Operos "Bohema" akimirka
Vilnius City Opera nuotr./Operos "Bohema" akimirka

Dabar sunku įsivaizduoti, jog tuomet, pirmuosiuose spektakliuose pasirodę, šiandien puikiai pažįstami operos solistai iš tiesų kalbėjo ir dainavo apie save. Edgaras Montvidas, Joana Gedmintaitė, Asmik Grigorian, Sandra Janušaitė, Laimonas Pautienius, Dainius Stumbras, Egidijus Dauskurdis buvo tokie pat „bohemiečiai“, kaip ir jų kurti personažai.

Sunkiai galą su galu susduriantys jaunieji menininkai ėmėsi darbų visur, kūrė negailėdami savęs ir tikėjo, jog sulauks savojo žvaigždės momento. Šiandien didžioji dalis šių solistų sėkmingai vysto savo tarptautines karjeras, yra laukiami visose Europos operos teatruose ir vis rečiau pasirodo Lietuvos scenose. Visi jie – be išimties ryškiausi savo kartos talentai Lietuvos operos padangėje.

„Šių spektaklių naujovė – visuose vyrų vaidmenyse – nauji atlikėjai“, – jaunųjų operos talentų gausa džiaugiasi Vilnius City operos meno vadovė D.Ibelhauptaitė.

Vilnius City Opera nuotr./Operos "Bohema" akimirka
Vilnius City Opera nuotr./Operos "Bohema" akimirka

„K.Smoriginas debiutuos Marčelo vaidmenyje. Jis yra dainavęs ir Šonarą, ir Koliną, – pastarąjį Londono Kovengardeno operoje, bet pirmasis Kosto Marčelas bus Vilniuje. Pristatysime žiūrovams mūsų trupei naują solistą – Vytautą Vepštą, prieš kelis metus baigusį Londono Karališkąją muzikos akademiją. Kolino vaidmenyje debiutuos bohemiečių senbūvis Tadas Girininkas. Na, o kas bus Rudolfas? Palaukime siurprizo!” – juokiasi D.Ibelhauptaitė.

Nuo 2006 metų – pirmųjų „Bohemos“ spektaklių – muzikinis teatras susilaukia žymiai didesnio jaunosios publikos dėmesio, dainininkų veidai tapo atpažįstami ne tik mažam „rimtosios“ muzikos gerbėjų ratui, bet ir plačiajai auditorijai, taip toliau skatinant suvokimą, jog opera yra ir turi būti pasiekiama kiekvienam, neužsiverti akademikų rato ribose.

Nenuostabu, jog Lietuvos operos pasaulį sudrebinę kūrėjai nepamiršta atsisukti į jų visų gyvenimus pakeitusį spektaklį ir su juo vis prisiminti senus laikus, tuo pačiu kas kartą jam suteikiant visiškai naują veidą. Ar tai būtų dar nematytų solistų pasirodymai ar netikėti originaliosios sudėties artistų susikeitimai vaidmenimis, „Bohema“ negali nestebinti ir nepriminti, jog tikras ir savęs negailintis darbas yra vertas dėmesio ir nepavaldus laiko pokyčiams, kurie kol kas tik puošia bohemiečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018