TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bohemiečiai ruošiasi „Užburtosios fleitos“ sugrįžimui

Repeticijos akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Repeticijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus kongresų rūmuose prasidėjo intensyvus repeticijų metas. Jau šį savaitgalį po ketverių metų į sceną sugrįžta bohemiečių ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro statoma Wolfgango Amadeuso Mozarto opera „Užburtoji fleita“.

Šį kartą Nakties karalienės vaidmenį, kuris reikalauja ypač aukšto balso pilotažo ir pasiruošimo, atliks solistė Joana Gedmintaitė.

Operos režisierė Dalia Ibelhauptaitės repeticijų metu džiaugėsi matydama, kaip subrendo ir išaugo bohemiečių solistai.

„Pirmą kartą statant „Užburtąją fleitą“ Lietuvoje nebuvo nė vienos solistės, kuri galėtų atlikti Nakties karalienės partiją. Dabar be galo smagu klausytis, kaip Joana nepriekaištingai dainuoja kiekvieną Nakties karalienės natą“, – sakė D. Ibelhauptaitė.

Lauryna Bendžiūnaitė „Užburtojoje fleitoje“ pasirodė dar prieš trejus metus, o balandžio mėnesio spektakliuose ji pirmą kartą atliks Paminos vaidmenį. Šią partiją dainininkei padeda ruošti garsūs pasaulio menininkai.

„Muzikinę dalį parengiau su savo mokytoju Jonathanu Pappu ir vienu iš pagrindinių pasaulio tenorų Dennisu O'Neillu. Nemažai dirbau ir su Naujosios Zelandijos sopranu Kiri Te Kanawa, ji mane stipriai kuravo, nes pati yra dainavusi „Užburtoje fleitoje“. Be to, muzikos akademijoje vienas iš mano baigiamųjų darbų buvo apie „Užburtąją fleitą“, tad mano žinios apie šią W.A.Mozarto operą yra tikrai puikus pagrindas kuriant vaidmenį“, – sako solistė.

Bohemiečių atlikėjų profesinis augimas – postūmis kūrėjams ieškoti naujų Lietuvos operos talentų ir suteikti jiems galimybę tobulėti profesionalioje scenoje.

Į kolektyvą naujajame „Užburtosios fleitos“ pastatyme įsilieja dvi Lietuvos muzikos akademijos absolventės – Nerita Pokvytytė ir Laura Zigmantaitė, kurios atliks Pirmosios damos ir Trečiosios damos vaidmenis.

Prie spektaklio prisidės ir daugiau jaunųjų bohemiečių komandos narių. Pastatymą atnaujins režisierius Gediminas Šeduikis, kuris jau trejus metus dirba D. Ibelhauptaitės asistentu, o balandžio 17 d. Gintaras Rinkevičius dirigento pultą užleis savo mokiniui Ričardui Šumilai, kuris šiuo metu yra Vienos muzikos ir meno universiteto aspirantas.

Operos „Užburtoji fleita“ spektakliai Vilniaus kongresų rūmuose vyks balandžio 15 – 17 d. Bilietus platina Bilietai.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau