Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 14:12

Charkivo teatro gastroles užbaigs koncertas Vilniuje

Nuo balandžio pabaigos Lietuvoje gyvenę, repetavę ir koncertavę Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro artistai antradienį, gegužės 31 d. 19.30 val. rengia sakralinės muzikos koncertą „Gloria“ sostinės Šv. Jonų bažnyčioje, rašoma LNOBT pranešime spaudai.
Charkiv Concert
Charkiv Concert / Martyno Aleksos nuotr.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kvietimu į Lietuvą atvykę 220 Ukrainos artistų su vaikais ir keturkojais namų augintiniais apsistojo Daugų technologijos ir verslo mokykloje. Čia jie gavo galimybę sugrįžti prie profesionalių repeticijų, kurios jau du mėnesius – nuo pat karo pradžios iki išvykimo – nebeturėjo savajame Charkive, esančiame vos už 40 km nuo Rusijos pasienio.

Per mėnesį ukrainiečių artistai surengė 15 pasirodymų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Panevėžyje, Molėtuose, Joniškyje, Druskininkuose, Marijampolėje, Šakiuose. Šie pasirodymai vyko teatruose, koncertų salėse, kultūros centruose ir bažnyčiose. Taip pat ne kartą skambėjo dainingi Charkivo teatro choristų flashmobai miestų gatvėse ir aikštėse.

Klausėmės svečių atliekamos operos „Karmen“, stebėjome baletą „Pandoros paslaptys“ bei šokio operą „Fortūnos ratas“, tačiau daugiausiai kartų parodytas baleto artistų gala koncertas. Šį sekmadienį, gegužės 29 d. 18.30 val. toks pat pasirodymas dar nudžiugins į Alytaus kultūros centrą susirinkusius žiūrovus.

Gegužės 31 d. 19.30 val. Charkivo teatro operos solistai, choras ir simfoninis orkestras surengs koncertą sostinės Šv. Jonų bažnyčioje. Jo programoje – kompozitorių Césario Francko, Johanno Sebastiano Bacho, Franzo Schuberto, Gioacchino Rossini, Alessandro Scarlatti, Pietro Mascagni, Wolfgango A. Mozarto ir Antonio Vivaldi kūriniai.

Vargonuos Charkivo teatro vyriausiasis dirigentas Dmytro Morozovas, dainuos teatro choras ir operos solistai: Yulia Antonova (sopranas), Olena Shyriaeva (sopranas), Anna Danich (mecosopranas), Igor Bondarenko (tenoras), Sergiy Ledeniov (tenoras), Oleksandr Zolotarenko (tenoras), Mykyta Marynchak (baritonas), Sergiy Kryzhnenko (bosas), Vyacheslav Strelkov (bosas). Gros Charkivo teatro simfoninis orkestras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą