Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 28d. 20:11

Devintą kartą įteikti „Operos Švyturių“ apdovanojimai (nuotraukos)

Renginio akimirka
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Renginio akimirka

Artėjant Naujiesiems metams, antradienį, gruodžio 28 d. vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo įteikti „Operos Švyturiai”. Šie apdovanojimai ryškiausiems besibaigiančių metų operos ir baleto artistams skiriami jau devintąjį kartą.

LNOBT Paramos fondas „Orfėjo lyra“ jau antrą kartą įsteigė specialią teatro nominaciją – Metų operos solistui už profesionaliai atliktus antraplanius vaidmenis. Šiemet ji skiriama Rafailui Karpiui.

„Didėjantis nominantų būrys – tai įrodymas, kad turime puikių pastatymų ir solistų, džiuginančių mūsų žiūrovus“, –  sakė Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius.

Visi laureatai buvo pagerbti ir apdovanoti tradicinėmis „Operos Švyturių“ statulėlėmis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre spektaklio „Likimo galia“ pertraukos metu. „Operos švyturiams“, kaip ir kasmet, įteiktos ir piniginės premijos.

„Operos švyturiai“ ir piniginiai prizai buvo įteikti 5 nominantams: „Metų operos solistei“, „Metų operos solistui“, „Metų baleto solistei“, „Metų baleto solistui“ bei specialios nominacijos „Geriausias operos antraplanių vaidmenų solistas“  laureatui.

2010 metais „Operos Švyturiais“ tapo:

Nominacija „Metų operos solistė“:
Joana Gedmintaitė – už Siuzanos vaidmenį operoje „Figaro vedybos“, Bruknelės – operoje „Bruknelė“.

Nominacija „Metų operos solistas“:
Kostas Smoriginas – už Figaro vaidmenį operoje „Figaro vedybos“.

Nominacija „Metų baleto solistė“:
Olga Konošenko – už Olimpijos vaidmenį balete „Kopelija“.

Nominacija „Metų baleto solistas“:
Eligijus Butkus – už Natanaelio vaidmenį balete „Kopelija“, Romeo – balete „Romeo ir Džuljeta“.

Specialioji teatro nominacija „Geriausias operos antraplanių vaidmenų solistas“:
Rafailas Karpis – už profesionaliai atliekamus antraplanius vaidmenis (Don Bazilijus „Figaro vedybos“,  Remendadas „Karmen“, Vėjelis Pūtelis ir Dzingutis „Bruknelė“, Josifas „Vienos kraujas“ ir kt.).

UAB „Švyturys-Utenos alus“ jau visą dešimtmetį nuosekliai remia geriausius kultūros, meno ir sporto projektus, Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą bendrovė remia jau devintąjį sezoną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės