Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 18:31

Eimunto Nekrošiaus „Dieviškoji komedija“ Rumunijoje sukėlė žiūrovų ažiotažą

Spektaklio „Dieviškoji komedija“ plakatas Rumunijoje
Meno forto nuotr. / Spektaklio „Dieviškoji komedija“ plakatas Rumunijoje

Praėjusį savaitgalį teatras „Meno Fortas“ viešėjo Rumunijoje. Sibiu miesto Tarptautinio teatro festivalio kvietimu lietuvių aktoriai birželio 9 dieną suvaidino Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Dieviškoji komedija“ pagal Dantės poemą.

Sibiu teatro festivalis šiemet švenčia savo gyvavimo 20-metį ir nors Rumunijoje kaip ir visoje Europoje visi daug kalba apie krizę ir jos padarinius kultūrai, stebina festivalio programos mąstai. Vien teatro programoje pristatomi 45 įvairiausių žanrų spektakliai iš daugiau nei 15 šalių (tarp jų Japonijos, Meksikos, Pietų Korėjos, JAV). Taip pat programoje yra nemažai šokio, cirko, gatvės teatro spektaklių, koncertų, parodų.

Kiekvienais metais festivalis akcentuoja vieną iš aktualių šiuolaikinių temų. Pristatydamas 2013 metų festivalio, kurio devizas yra „Dialogai“, idėją, jo prezidentas Constantinas Chiriacas pabrėžia bendravimo svarbą tiek teatrui, tiek ir visai šiuolaikinei visuomenei, kurioje vyrauja monologai ir vienatvė. Todėl nemažas dėmesys skiriamas aptarimams, skirtingų šalių menininkų ir kritikų susitikimams, diskusijoms. Atskira programos dalis yra skirta teatrinių mokyklų studentų susitikimams ir kūrybinėms laboratorijoms. Tikrai plačiai ir išsamiai festivalyje pristatomas Rumunijos teatras, tuo pačiu tai sudaro galimybę rumunų teatralams pamatyti geriausius spektaklius iš viso pasaulio. Tenka tik pasirinkti, kurį spektaklį žiūrėti, nes kiekvieną vakarą vyksta po dešimt ir daugiau renginių, o į kai kuriuos ne visi norintys gali patekti.

Vienas iš tokių buvo ir „Meno forto“ spektaklis. Teatralai, atvykę specialiai iš sostinės Bukarešto, kilusį ažiotažą net pavadino revoliucija. 600 vietų salę užpildė profesionalai, todėl galima buvo laukti santūrios reakcijos ir įdėmaus kritinio žvilgsnio. Tačiau jau po pirmųjų spektaklio minučių lietuvių aktoriams pavyko įtraukti žiūrovus į emocinį spektaklio lauką.

Pristatydami E.Nekrošiaus teatrą, festivalio rengėjai prisimena, kad amerikiečių dramaturgas lietuvių režisierių yra pavadinęs genijumi, kurio spektakliuose vyrauja vaizdų ir garso poezija. Nekrošius transformuoja Dantės kelionę po pomirtinį pasaulį, ieškant Beatričės, į meilės paieškas pačiuose slapčiausiuose žmogiškosios sielos kampeliuose. Rolandas Kazlas nevaidina romantiškai liūdno, mylimosios netekusio poeto. Jo Dantė labai jausmingas, aistringas ir nepripažįsta netekties, nes be Beatričės pragaras yra visur...

Tai antrasis „Meno forto“ vizitas Sibiu Tarptautiniame teatro festivalyje – prieš porą metų buvo rodomas F.Dostojevskio „Idiotas“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/