TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

​Europos kultūros sostinės atidarymo renginį Rygoje režisuojanti Kirsten Dehlholm kovą pristatys spektaklį Lietuvoje

Kirsten Dehlholm
Ditte Valente nuotr. / Kirsten Dehlholm
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kuriamo naujos kartos spektaklio vaikams ir paaugliams „Kosmosas+“ režisierė iš Danijos Kirsten Dehlholm sausio 17 dieną pristatys vieną iš Rygos – Europos kultūros sostinės atidarymo renginių – spektaklį pagal pirmąją Richardo Wagnerio operą „Renzi“.

Ankstyvoji Wagnerio opera pabrėžia kompozitoriaus ryšius su Ryga, kurioje jis dvejus metus dirbo teatro muzikiniu vadovu ir būtent čia sukūrė didžiąją operos „Renzi“ dalį. Europoje žymì, netradiciniais meniniais sprendimais garsėjanti režisierė Kirsten Dehlholm buvo pakviesta kurti Rygos – Europos kultūros sostinės atidarymo spektaklį po prieš keletą metų vykusio jos bendradarbiavimo su Latvijos nacionaline opera kuriant ir pristatant įspūdingą vaizdo ir muzikos spektaklį „Karo suma“. Dabar Kirsten Dehlholm Latvijos nacionalinėje operoje kuria modernią klasikinės operos versiją. Joje žiūrovai išvys ne tik solistus, chorą, baleto šokėjus, berniukų chorą, bet ir gyvą žirgą. Spektaklio režisierė paruošusi ir daugiau staigmenų „Rienzi“ žiūrovas. Pažymėtina ir tai, kad šiai operai diriguoja  Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas Modestas Pitrėnas.

„Pastaruoju metu itin daug kuriu Baltijos šalyse. Wagnerio „Rienzi“ opera Rygoje man yra didelis iššūkis, nes operos žanras – labai konvencionalus. Jo įsigalėjusios tradicijos kertasi su mano konceptualiu požiūriu į meną ir muziką, bet tikiuosi, būtent dėl to šis spektaklis bus įdomus. Ne mažiau meninių uždavinių keliu ir statydama jaunimui skirtą „Kosmosą+“. Noriu, kad šis spektaklis pabudintų jaunuolių fantaziją, paskatintų juos siekti didelių tikslų, pažinti pasaulį, kuriame gyvename, pažinti visatą“, – apie kūrybinius projektus Latvijoje ir Lietuvoje kalbėjo Kirsten Dehlholm. 

Iškart po premjeros Rygoje, Kirsten Dehlholm atvyks į Lietuvą pradėti repetuoti „Kosmosą+” Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Spektaklio premjera įvyks kovo 21 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Teatras Ryga Latvija

Dakaras 2018