Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 12d. 10:55

Garbės ženklas – jubiliejų švenčiančiai aktorei Jūratei Onaitytei

J.Onaitytei įteiktas garbės ženklas
Kauno dramos teatro nuotr. / J.Onaitytei įteiktas garbės ženklas

Trečiadienio popietę Nacionaliniame Kauno dramos teatre patys gražiausi žodžiai skambėjo 60-metį švenčiančiai aktorei Jūratei Onaitytei.

Teatro ir kino aktorė savo likimą susiejo su Kauno dramos teatru 1976 m. Gražiame kūrybiniame kelyje – iš atminties neišdylantys vaidmenys kino ir televizijos filmuose „Raudonmedžio rojus“, „Geismų tramvajus“, „Moteris  ir keturi jos vyrai“ , „Velnio nuotaka“ bei daugelis kitų, sukurta daugiau nei 50 teatro vaidmenų.

Po nuotaikingo ir šilto kolegų sveikinimo-koncerto Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas perskaitė Lietuvos Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės, premjero Algirdo Butkevičius, režisieriaus Jono Jurašo žodžius.

Jubiliatę taip pat pasveikino kultūros viceministras Darius Mažintas, įteikdamas aukščiausią Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą — žvaigždę „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šis garbės ženklas – padėka aktorei už jos svarų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą.

1999 m. menininkei įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. J. Onaitytė taip pat apdovanota „Kristoforo“ (1998) ir „Fortūnos“ (1998) premijomis, 1999 metais  tapo įsimintiniausia Kauno menininke. 2009 m. už antro plano vaidmenį filme „Duburys“ (rež. Gytis Lukšas) apdovanota „Sidabrine gerve“. Gastrolių metu J.Onaitytės kūrybinį braižą pažino Rusijos, Estijos, Gruzijos, Kanados, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos Olandijos publika.

Dėkodama už gražius sveikinimus aktorė prisipažino negalvojusi apie sukakties paminėjimą, tačiau artėjant jam, ir kilus visuotiniam sujudimui teatre, nusprendė pasiduoti šventinei nuotaikai.

Šiuo metu J. Onaitytė repetuoja naujoje režisieriaus A. Jankevičiaus pjesėje pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“, kuri rampos šviesą išvys jau balandžio mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos