Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Greta Cholina: festivalis „Tylos!“ parodys, kokia karta užims Lietuvos teatrų scenas

Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina
Šaltinis: 15min
0
A A

Po pertraukos Vilniaus mažajame teatre (VMT) gegužės 7-12 dienomis smalsiems teatro žiūrovams prisistatys jaunoji teatro kūrėjų karta, kuri dar tik ruošiasi šturmuoti Lietuvos teatrų scenas. Ketvirtą kartą debiutuojančius režisierius, pradedančius aktorius ir teatrologus suvienys festivalis „Tylos!“.

„Iniciatyva rengti festivalį, kurią 2008 metais pasiūlė Rimo Tumino vadovaujamas režisierių kursas, man pasirodė labai svarbi. Šis festivalis yra erdvė, kurioje jaunieji kūrėjai gali tarpusavyje bendradarbiauti, išreikšti savo kūrybinį potencialą ir atrasti vieni kitų talentus. „Tylos!“ parodys, kas ateina į Lietuvos teatro sceną, ką jaunimas gali parodyti ir ko mes iš jų galime pareikalauti“, – sakė VMT vadovė Greta Cholina.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Teatro fakulteto dekanas Algis Mažeika tikino, kad studentams pasirodyti teatre yra labai svarbu. Taip pat ne mažiau svarbu, kad jaunų kūrėjų darbus pamatytų auganti publika.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Būsimieji miuziklo artistai pristatė Ramūno Cicėno režisuotą muzikinį spektaklį Lietuviaka istorija
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Būsimieji miuziklo artistai pristatė Ramūno Cicėno režisuotą muzikinį spektaklį „Lietuviška istorija“

„Šis festivalis turi ir edukacinę reikšmę, nes tie nauji kūrėjai, kurie parodys savo darbus, prisistatys jaunajai publikai – norėtųsi, kad kuo daugiau jaunimo pamatytų šiuos jaunus veidus“, – lūkesčiais dalijosi A.Mažeika.

Žiūrovai pamatys II kurso kino vaidybos studentų spektaklį-pokalbį „Rusų klasikų monologai“, IV vaidybos kurso studentai parodys romanu „Broliai Karamazovai“ paremtą spektaklį, II magistro kurso studentai parodys spektaklį „Ponas Kolpertas“. I metų magistrantai aktoriai-mimai žaismingai pristatys Eglės Mikulionytės režisuotą žaislų veiksmo trilerį „Pupi, pipa, pupi“, o jauniesiems režisieriams atstovaujantis Tadas Montrimas su savo kurso draugais parodys spektaklį „Te ateina visi pas mane“.

Festivalio „Tylos!“ publikai prisistatys ne tik LMTA, bet ir Vilniaus kolegijos Menų fakulteto studentai. III kurso būsimieji miuziklo artistai žiūrovus kviečia į Ramūno Cicėno režisuotą spektaklį „Lietuviška istorija“, o taip pat parodys pagal Aristofano pjesę sukurtą spektaklį „Lisistrafė“.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Algis Mažeika ir Greta Cholina
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Algis Mažeika ir Greta Cholina

„Kiekvienai metais ateina nauja menininkų karta, kuri kasmet keičia festivalio tematiką. Kitais metais būsimieji režisieriai turėtų pristatyti savo darbus, o taip pat laukiame šokio kūrėjų darbų ir spektaklių, – sakė G.Cholina. – Šis festivalis skirtas jaunajai kartai. Spektakliuose laukiame ir moksleivių, kurie mokosi įvairiuose dramos būreliuose, galbūt sieja savo ateitį su aktoriaus ar režisieriaus specialybe. Tegul jie ateina ir  pamato, kad ne iš karto tampama genijais – tegul pajunta tą saldų kūrybos skonį.“

Po visų spektaklių būsimieji teatrologai žiūrovus kvies diskutuoti su spektaklių kūrėjais „Tylos!“ klube, VMT kavinėje. Taip pat teatrologai išrinks labiausiai jiems patikusį kolegų darbą.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Būsimieji miuziklo artistai pristatė Ramūno Cicėno režisuotą muzikinį spektaklį Lietuviaka istorija
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Būsimieji miuziklo artistai pristatė Ramūno Cicėno režisuotą muzikinį spektaklį „Lietuviška istorija“

„Tai, ką rodysime su studentais – drąsus žingsnis. Žiūrovas pamatys kelią į aktoriaus specialybę, bet jokiu būdu ne galutinį rezultatą. Tai įdomu. Mes rizikuojame, nes studentas žavus tuo, kad yra tikras, neturi štampų rinkinio, bet kita vertus, jis labai nenuspėjamas – gali suvaidinti labai gerai, o gali ir labai šiaip sau“, – šypsodamasi prisipažino aktorė Adrija Čepaitė, dirbanti su II kurso studentais.

Visą festivalio programą galite rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą