Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 20, 09:16

„Helium“ festivalyje – broliai iš Belgijos rizikuos gyvybėmis, pasakodami apie savo ryšį

Šią savaitę pradėta skelbti tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Helium“ programa bei atskleista pagrindinė šių metų festivalio tema – ryšiai. „Helium“ festivalio programa kvies lankytojus ne tik išvysti įvairius, netikėtus šiuolaikinio cirko pasirodymus, tačiau jų metu nagrinėti ryšius su artimaisiais, ryšius su savo kūnu bei mus visus supančia aplinka, rašoma pranešime spaudai.
Belgų kūrėjų trupės „Collectif Malunés“, brolių Saimono ir Vincento Bruyninckx‘ų darbas – „BITBYBIT“!
Belgų kūrėjų trupės „Collectif Malunés“, brolių Saimono ir Vincento Bruyninckx‘ų darbas – „BITBYBIT“! / Kalimba Mendes nuotr.

Daugelis „Helium“ festivalio užsienio programos dalyvių iš Belgijos, o šiandien pristatomas ir dar vienas garsios belgų kūrėjų trupės „Collectif Malunés“, brolių Saimono ir Vincento Bruyninckx‘ų darbas – „BITBYBIT“!

Vilniaus senamiesčio branduolyje esančiame Bernardinų sode, rugsėjį išdygs didžiulė palapinė, kurioje tris vakarus iš eilės vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į „BITBYBIT“ pasirodymą, kurio metu klasikinė cirko technika susijungs su įtaigiu pasakojimu apie du neišskiriamus brolius bei jų kuriamu pavojingu traukos ir fizinių galimybių žaidimu. Belgų trupė „Collectif Malunés“ nugriaus tarp įvairių cirko disciplinų tvyrojusias sienas.

VIDEO: MOVEDBYMATTER & Collectif Malunés - BITBYBIT trailer 1

Šiame šiuolaikinio cirko spektaklyje broliai Bruyninckx‘ai pasakoja ypatingą istoriją apie broliškus ryšius. Broliai įkūnija brolystės, rizikos prisiėmimo, meilės, kovos, nuopuolio ir solidarumo istoriją vien nuolatinėmis fizinėmis pastangomis be jokių žodžių. Tai tarsi viso gyvenimo dalijimosi meile ir kančia kulminacija. „BITBYBIT“ pasirodyme dalyvaujantys broliai kartu užaugo, o vėliau kartu tapo ir šiuolaikinio cirko artistais, kartu jie praleido daugiau laiko nei daugelis to paties amžiaus bet kokių porų. Tačiau atėjus laikui jiems vienas kitą reikėjo paleisti, „BITBYBIT“ pasirodymas tai tarsi paskutinis brolių bandymas suartėti.

Pasirodymo metu naudojama speciali cirko technika „Plieniniai žandikauliai“ (angl. „The Iron Jaw“), kai abu broliai savo žandikauliais suspaudžia odinį antgalį, plieninis lynas nusidriekia tarp kandiklių, kaip virkštelė tarp dviejų viską kramtyti mėgstančių mažų šuniukų, o šiuo atveju brolių, kurie bet kokia kaina siekia tobulos pusiausvyros, net tada kai rodosi, kad vieno iš brolių gyvybė kabo ant plieninio lyno. Visgi, jie turi išmokti išlaikyti vienas kitą. Žingsnis po žingsnio jie šoka, žaidžia, kovoja vienas su kitu, užsispyrusiais objektais ir laiku, tirdami, kur baigiasi vienas ir prasideda kitas.

Kalimba Mendes nuotr./Belgų kūrėjų trupės „Collectif Malunés“, brolių Saimono ir Vincento Bruyninckx‘ų darbas – „BITBYBIT“
Kalimba Mendes nuotr./Belgų kūrėjų trupės „Collectif Malunés“, brolių Saimono ir Vincento Bruyninckx‘ų darbas – „BITBYBIT“

„Helium“ festivalis vyks jau rugsėjo 6–11 dienomis, Vilniuje, trijose skirtingose erdvėse: Menų spaustuvėje, Kablys+Kultūra erdvėje bei Bernardinų sode.

Festivalio programoje merginų iš Švedijos darbas „Breast in Peace“ žais su krūtų sąvoka, siekdamas išplėsti požiūrį apie krūtis tiek viešojoje, tiek asmeninėje erdvėje. Festivalio programoje jautrus belgų kūrėjų darbas „Carrying My Father“, kurio metu pasirodymą profesionalūs šiuolaikinio cirko artistai rengia drauge su savo tėvais bei žongliravimo meistriškumą demonstruojantis, muzikinis žmonių bei robotų spektaklis – „Man Strikes Back‘“! „BITBYBIT“ pasirodymas dedikuotas ir „Vilnius 700“ programai.

Festivalio partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą