Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 28d. 10:31

Į sceną žengia du nauji Tadai Blindos – Jokūbas Bareikis ir Andrius Bialobžeskis

Andrius Bialobžeskis
Organizatorių nuotr. / Andrius Bialobžeskis

Lapkričio 8 ir 9 dienomis „Domino“ teatras visiems muzikos ir teatro mylėtojams pristatys Andriaus Mamontovo miuziklą „Tadas Blinda“.

Nuskambėjus kino juostos gerbėjų ovacijoms, visus teatro, muzikos ir Tado Blindos istorijos gerbėjus kviečiame į atnaujintą miuziklą „Tadas Blinda“. A.Mamontovas kuria naujus kūrinius, o Tado Blindos vaidmenį atlieka Jokūbas Bareikis ir Andrius Bialobžeskis. Šiandien kalbamės, kaip jiems sekasi kurti Vytauto Tomkaus ir Manto Jankavičiaus bei Vaido Baumilos kurtą ir žiūrovų pamėgtą personažą.

Fotografas Raimundas Adžgauskas, Cosmopolitan žurnalo archyvas/Jokūbas Bareikis
Fotografas Raimundas Adžgauskas, Cosmopolitan žurnalo archyvas/Jokūbas Bareikis

Iš pradžių romanas, vėliau filmas, o dabar miuziklas. Kaip manote, ar ne per daug dėmesio Tado Blindos istorijai? Ar dar yra ką pasakoti miuziklu?

Jokūbas: Istorija apie laisvą žmogų visada aktuali, o įvairūs žanrai žavi skirtingus žmones. Manau, tiems, kurie matė kino filmą ar skaitė knygą, bus labai įdomu pamatyti, kaip muzikos kūriniu galima papasakoti svieto lygintojo istoriją.
 

Andrius: Matyt, aplinkybės susiklostė taip, kad žmonėms vėl labai aktuali tapo Tado istorija. Žmonės, kurie skaitė knygą ar matė filmą miuzikle atras labai daug naujo. Miuziklo žanras yra turtingas ir istorija per muziką atsikleidžia visai kitomis emocijomis.

Jei Jums reikėtų rinktis, kurį Tadą įkūnyti (romano, kino ar miuziklo herojų), koks būtų Jūsų sprendimas?

Jokūbas: Filme buvau Motiejus, romaną skaičiau labai seniai, o pati istorija yra visai kita. Režisierius sprendžia, koks Tadas bus ir kodėl, o atlikėjas sudeda save, kad personažas taptų gyvas. Mane domina įvairios raiškos formos, tad vienareikšmiškai teigti, kad rinkčiausi vieną ar kitą formatą, negaliu.

Andrius: Romano neskaičiau, o abi kino juostas mačiau. Visi žanrai man įdomūs, todėl rinkčiausi visus. Asmeniškai Tado Blindos istorija man nėra artima dėl jo destruktyvios jėgos, tačiau laisvos asmenybės kultas šioje istorijoje mane žavi. Ypač miuzikle žavi Andriaus (A. Mamontovo – aut. pastaba) sukurta laisvės ir meilės linija. Čia randu sąsajų su savimi.

Tadas Blinda yra išties visų mylimas personažas. Paskutinis Tadas buvo Mantas Jankavičius. Vieni jį giria ir aikčioja, kiti maišo su purvais. Koks Tadas bus miuzikle? Kokio vertinimo Jūs tikitės?

Jokūbas: Miuziklas yra kolektyvinis darbas. Čia svarbus kiekvienas šokėjas, aktorius, pasakotojas, dekoracijos, apšvietimas ir žiūrovai. Vertinti po vieną personažą išties sunku. Kine debiutavusį Mantą Jankavičių vertino visi, džiugu, kad sulaukė daug gerų atsiliepimų. Tačiau miuziklo Tadą sunku vertinti atskirai nuo miuziklo. Jis yra visumos dalis. Žinoma, tikiuosi teigiamų vertinimų po premjeros, juk įdedu daug savęs, kad personažas būtų išpildytas. Visada stengiuosi dėl geriausio, o rezultatai atsiskleidžia po premjeros. Tad palaukime.
 

Andrius: Sunku galvoti apie asmeninį vertinimą, nes miuziklo sėkmė priklauso nuo visos kūrybinės grupės darbo. Smagu, kad dirba profesionalų būrys, visi išmano savo darbą ir yra talentingi. Taigi lauksime bendro miuziklo vertinimo po premjeros. Tikiuosi, kad mano indėlis  labai asmeniškas, to visada siekiu.. Juo labiau tokia man, prisipažinsiu, netikėta tema.

Kaip sekasi kurti šį personažą? Filme buvo rodoma nerūpestinga Tado vaikystė. Ką vaizduosite Jūs?

Jokūbas:  Čia Tadas bus subrendęs. Arija prasideda žodžiais: „Užteks, daugiau nebegaliu kentėti, skauda.“ Vadinasi, jis yra subrendęs, imasi veiksmų ir kovoja už vertybes. Kol kas neatskleisiu, kas ir kaip vyks. Personažas dar tik skleidžiasi.

Andrius:  Į savo kuriamą Tadą noriu pasižiūrėti iš savo nugyvento gyvenimo perspektyvos. Šiandien daug ką vertinčiau  kitaip, nei Tadas ir pats sulaukęs dabartinio savo amžiaus. Aš esu vyresnis už Tadą 13m, todėl ir viskas ramiau, nuosaikiau.. gal ne taip dramatiškai...  (svieto lygintojui buvo 31 m. per didžiuosius įvykius – aut. pastaba). Stengiuosi daug dainuoti, pažiūrėsim, kaip man seksis. Manyčiau, mano kuriamas Tadas bus mažiau chaotiškas, brandus ir statiškas.  Gal toks Tadas Blinda po mirties.. (juokiasi)..

Du Tadai. Nejaugi abu yra tokie geri svieto lygintojai? Pasakykite, kuris iš Jūsų stipresnis Blinda? Kuo skirsis Jūsų kuriami personažai?

Jokūbas: Vertinti skirtumus su Andriumi dar anksti. Pažiūrėsime po premjerų. Jis debiutuoja pirmas. Linkiu jam sėkmės.

Andrius: Esame skirtingo amžiaus Tadai. Tai man , atrodo, labai idomu, nes kiekvienas atnešim į spektaklį savo įkarštį, savo tiesą, savo gyvenimo grožio ir džiaugsmo pojūtį. Be to, Jokūbas jau puikiai suvaidino Motiejų filme, tad turės savo minčių ir apie Tadą( juokiasi).  Mes, matyt, to nepastebėsime, bet akylesnis žiūrovas jau įvertins ir pasakys. Su Jokūbu esame labai skirtingi, todėl mūsų kuriami personažai nebus panašūs.

Ką Jūsų gyvenime reiškia muzika? Kokie prisiminimai kyla? Jokūbai, Jūs debiutavote miuzikle „Meilė ir mirtis Veronoje“, Andriau, Jūs vaikystėje dainavote „Ąžuoliuko chore“ ir dalyvavote populiariuosiuose „Duetuose“.

Jokūbas: Debiutavau miuzikle „Meilė ir mirtis Veronoje“, dabar tęsiu pradėtą kelią. Pirmoji patirtis įstrigo, po šio miuziklo laukiau įdomaus projekto, kuriame reikėtų dainuoti. Gavęs pasiūlymą tapti Tadu ilgai domėjausi šio miuziklo istorija ir patirtimis. Projektas pasirodė įdomus ir štai aš čia. Greitai bėga laikas, tik spėjome pabaigti kino juostos filmavimus ir štai prasidėjo miuziklo „Tadas Blinda“ parengiamieji darbai. Motiejus tapo Tadu.

Andrius: Gimiau ir augau muzikų šeimoje, matyt, genai. Esu dainavęs  miuzikle „Peras Giuntas“, populiariajame miuzikle „Meilė ir mirtis Veronoje“ pirmiausia repetavau dainuojamąsias partijas, tačiau vaidinau juokdarį.

Kaip galvojate, ar toks personažas kaip Tadas reikalingas dabartinėje visuomenėje? Gal turite konkrečių asmenų pavyzdžių?

Jokūbas: Daugelis šalių turi savo Tadą Blindą. Prisiminkime Robino Hudo istoriją... Herojai arba legenda apie juos reikalingi žmonėms. Taip jau yra. Visa Europa išgyveno baudžiavos, klasių kovų, neteisybės laikotarpius. Todėl tas „kažkas“, kovojantis už laisvę, ginantis paprastą žmogų yra kaip viltis.

Andrius: Iš tiesų keista: kai visas pasaulis juda į priekį, lietuviai herojų šioms dienoms ieško istorijoje. Gal žmonėms trūksta lyderio iš liaudies? Gal jie nusivylę visuomenės autoritetais ir todėl ieško laiko patikrinto ir žmonių pasitikėjimą pelniusio personažo. Ar tokių yra dabartinėje visuomenėje? Manau, yra. Manau, žmonėms reikia kovotojo už teisybę, nes patiems ne visada pavyksta. Tado Blindos istorijoje centrinė figūra yra asmenybė, kovojanti už neteisybę savais metodais. Vieni jį teisia, kiti palaiko. Čia jau kiekvieno iš mūsų apsisprendimas. Man rodos, taip vyskta ir šiuolaikinėje visuomenėje. O asmenybių mūsų visuomenėje niekada netrūko, tik apie jas atsimename po šimtmečių..

Jau suplanuota daugiau nei 20 pasirodymų visoje Lietuvoje. Kokio miuziklo vertinimo tikitės? Ko labiausiai bijote?

Jokūbas: Visi dirba dėl gero rezultato. Tikimės, kad žiūrovai išvys kokybišką ir emocingą miuziklą, kuris suteiks teigiamų emocijų. Tikiuosi, kad žmonės pajus muziką, jos uždegančią galią ir įsijaus į miuziklą. Viliuosi, kad žmones palies muzika ir istorija.

Andrius: Norėčiau, kad miuziklas būtų vertinamas puikiai. Tai didelis ir sunkus profesionalų grupės darbas.

Kokius ritualus atliekate prieš išeidami į sceną? Ar tokių turite?

Jokūbas: Prieš išeidamas į sceną visada stipriai užsirišu batus. Tai tarsi saugumo garantas.
Andrius: Jokių specialių ritualų neatlieku, tačiau jau apie 20 metų kalbu vis tą pačią maldelę prieš premjeras. Neišduosiu, kokie tai žodžiai, tačiau juose randu pasitikėjimo ir nusiraminimo. Tai Bodlero žodžiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

15min primena: kas žinoma apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus?

Verslas

Grėsmės Lietuvos energetikai: „blackout'as“ už 3 milijardus ir VSD įspėjimai

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Latviją, kuri niekam ne pakeliui: kur Dauguva skiria Sėlą ir Latgalą

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Mokslas.IT

Liepos 27-ąją – ilgiausias XXI a. Mėnulio užtemimas. Ką reikia žinoti?

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Aktualu

„Naisių vasara“: politinė reklama ar politinė komunikacija?

Gyvenimas

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Kultūra

Skulptorius V.Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina nuplagijavus miesto ženklą

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Kultūra

Kolekcininkas R.Valiūnas: žmonėms reikia meno, nes taip jie taps geresni

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Aktualu

Anglijos juvelyrinę parduotuvę su žaisliniais ginklais apiplėšę lietuviai pripažinti kaltais

Naujienos

Aktualu

15min primena: kas žinoma apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus?

Verslas

Grėsmės Lietuvos energetikai: „blackout'as“ už 3 milijardus ir VSD įspėjimai

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Latviją, kuri niekam ne pakeliui: kur Dauguva skiria Sėlą ir Latgalą

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Mokslas.IT

Liepos 27-ąją – ilgiausias XXI a. Mėnulio užtemimas. Ką reikia žinoti?

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Aktualu

„Naisių vasara“: politinė reklama ar politinė komunikacija?

Gyvenimas

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Kultūra

Skulptorius V.Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina nuplagijavus miesto ženklą

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Kultūra

Kolekcininkas R.Valiūnas: žmonėms reikia meno, nes taip jie taps geresni

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Aktualu

Anglijos juvelyrinę parduotuvę su žaisliniais ginklais apiplėšę lietuviai pripažinti kaltais

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”