Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 kovo 21d. 17:00

Intelektualios teatrinės serialo versijos kūrėjas Artūras Areima: apie kasdienybę ir nulinę zoną teatre

Spektaklis „Virimo temperatūra 5425“
Lauros Vansevičienės nuotr. / Spektaklis „Virimo temperatūra 5425“
„Labiausiai man patinka, kai žiūrovas ateina ir nežino, kur atėjo. Man norisi spektakliu „Virimo temperatūra 5425“ atvesti žiūrovus į nulinę zoną. Nes mes pernelyg mėgstame komfortiškumą, bijome nulinės zonos, kai ateini į teatrą ir nežinai, ko tikėtis“, – sako režisierius Artūras Areima.

Režisierius savo spektaklį pirmą kartą rinkosi statyti pagal lietuvių autoriaus dramaturgijos kūrinį. Kodėl būtent ši pjesė?

„Tokius dalykus vadinu meniniu atsitiktinumu. Dažnai pakliūva į rankas pjesė, ir, nors tu tuo metu statai kitus dalykus, ji sukasi tavo galvoje, vis išlenda, tu ją vis prisimeni. V. Rimkaitės pjesė man pasirodė keista, įdomi, nes neturi konkretaus naratyvo. Išsiunčiau ją paskaityti aktoriams ir artimiems žmonėms. Man buvo įdomu sužinoti, ką jie mano“, – pasakoja režisierius A. Areima.

Spektaklis šiuolaikiniam žmogui

„Tai kinematografiškas spektaklis, reikalaujantis kitokio aktorinio meistriškumo, kitokio buvimo, egzistavimo scenoje. Mūsų teatras orientuojasi į naujas teatro išraiškos priemones ir jų paieškas. Mums svarbu surasti naują santykį tarp scenoje vykstančio vyksmo ir žiūrovo, nes mes tikime ir priimame pasaulio kintamumą, neatmetame šiuolaikinės medijos ir masinės komunikacijos kintamumo, jos transkodavimo. <...>. Mūsų teatro pagrindinis tikslas – skatinti kontrkultūrinį judėjimą, kad teatro spektakliai būtų atviri, provokuojantys, priverstų ieškoti tiesos, suabejoti dogmomis, užduoti ne visą laiką patogius klausimus.

Mums svarbu padidinti, atskleisti primityvius gyvenimo elementus kitoje plotmėje, kad jie nuskambėtų kitaip – svarbiau, paveikiau, nei kasdienybėje, ir neliktų tokie lokalūs. Kitaip tariant – atrakinti kasdienio gyvenimo grožį, jo subtilybes. Tai, su kuo mes susiduriame kasdien, dažnai praleidžiame pro ausis, pro akis ir kitas žmogaus jusles, kaip įprastą gyvenimo foną. Mes nebevertiname šiandienos ir nebepastebime jos grožio, nors su juo susiduriame kasdien. Dažniausiai tai, kas atrodo elementaru, nėra taip lengvai suprantama, todėl dažnai pakliūname į kasdienybės paprastumo painiavą. Su šiuo spektakliu mes norime kalbėti apie kasdienio gyvenimo grožį, jo naivumą, subtilų paprastumą ir romantiką“, – kalbėjo režisierius.

VIDEO: "Virimo temperatūra 5425" (1,2,3 serijos) rež. A.Areima TEASER

Serialui būdinga struktūra

Serialo formatas buvo pasirinktas tam, kad kūrėjai kalbėtų tomis pačiomis priemonėmis, kuriomis šiandien gyvena žmogus. Jie teigia, kad dažnai susiduriame su tokiu noru po darbo grįžti namo ir ramiai pažiūrėti tai, kas per daug nesujaudintų ir veverstų per daug mąstyti, neužimtų daug laiko“.

„Manau, kad tai ir yra viena iš pagrindinių serialo esmių – paprastumas ir kompaktiškumas, vienos temos išdauginimas, arba, kitaip tariant, išdalijimas į laiko intervalą. Visa tai tam, kad būtų galima bet kada grįžti prie tos žiūrimos temos, domėtis jos tęstinumu, aktualumu“, – teigė režisierius Artūras Areima.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams