Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 30, 14:25

Ispaniškos muzikos ritmams festivalyje „LNOBT Open“ pritarė griaustinio aidai

Valdovų rūmų kieme pastatytoje didžiulėje scenoje vykstantis festivalis „LNOBT Open“ trečiadienio vakarą pakvietė į koncertą „Ispanijos naktys“, skirtą Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių 100-mečiui. Šis koncertas buvo itin lauktas žiūrovų, kurie, neišsigandę temstančiame Vilniaus danguje šokusių žaibų, užėmė visas jiems parengtas vietas, rašoma LNOBT pranešime spaudai.
Ispanijos Naktys LNOBT open
Ispanijos Naktys LNOBT open / Martyno Aleksos nuotr.

Koncerto pradžioje publiką pasveikino Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje José María Robles Fraga, pasidžiaugęs reikšminga Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių sukaktimi ir priminęs, kad 1636 m. Valdovų rūmuose pirmoji Lietuvoje skambėjusi opera „Elenos pagrobimas“ buvo atlikta būtent Ispanijos didikų garbei.

Tuomet estafetę perėmė LNOBT simfoninis orkestras ir dirigentas Sesto Quatrini. „Labai norėjau diriguoti Enrique's Granadoso operą „Goyescas“, nes tai itin retai atliekamas kūrinys. Netgi jo partitūra yra rankraštis! 1915 m. sukurta vienaveiksmė opera keturiems solistams, chorui ir orkestrui – tai meilės ir pavydo istorija, kurią sudėtinga atlikti, bet labai gražu klausytis. Tai tarsi Richardas Straussas, prabilęs ispanų kalba“, – taip „Ispanijos naktų“ programą pradėjusį kūrinį yra apibūdinęs LNOBT operos meno vadovas S.Quatrini.

Operos partijas atliko solistai Beatriz Diaz (sopranas), Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Rafailas Karpis (tenoras) ir Steponas Zonys (baritonas), taip pat LNOBT choro artistė Indrė Anankaitė.

Antroje koncerto dalyje pasirodė žymus gitaros virtuozas iš Ispanijos José Manuelis Dapena, kuris kartu su LNOBT simfoniniu orkestru atliko kompozitoriaus Joaquíno Rodrigo Aranchueso koncertą gitarai ir orkestrui.

Vasarišku lietumi atgaivinusio vakaro programą užbaigė Isaaco Albénizo Ispaniškoji siuita, kurią kartu su teatro simfoniniu orkestru atliko LNOBT choras (meno vadovas – Česlovas Radžiūnas).

Liepos pradžioje festivalis „LNOBT Open“ pakvies į du Adolphe‘o Adamo baleto „Žizel“ spektaklius, Nacionalinio Brno teatro iš Čekijos atvežamą šiuolaikinių baletų vakarą bei tradicinį Valstybės dienos šventinį renginį – Amilcare‘s Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinį atlikimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą