Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 07:34

Išskirtinė patirtis: „Kūrybinis impulsas“ keliasi į šiuolaikinio meno mugę

„Kūrybinis impulsas“
Martyno Aleksos nuotr. / „Kūrybinis impulsas“

Besidomintys jaunųjų šokio kūrėjų darbais šįmet skubės ne į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, o į 10-ąją šiuolaikinio meno mugę: „Kūrybinio impulso“ programa gegužės 31 bei birželio 1 dienomis pirmą kartą bus pristatyta mugėje „ArtVilnius‘19“. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Publikos palaikymo šįmet tikisi savas choreografines miniatiūras „Kūrybiniame impulse“ žiūrovams pristatysiančios LNOBT trupės balerinos Jade Longley, Gohar Mkrtchyan, Marta Navarro, Julija Stankevičiūtė, Vaida Šniurevičiūtė ir baleto šokėjas Isaacas Evansas. Pirmą kartą savo miniatiūrą „Kūrybiniam impulsui“ kuria klaipėdietė šokėja bei choreografė Aušra Krasauskaitė. Šokio gerbėjai galės įvertinti ir pačios jauniausios choreografų kartos – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleivių Mildos Luckutės ir Dorotėjos Navickaitės bendros kūrybos debiutą.Šįmet „Kūrybinio impulso“ koordinatoriais pirmą kartą tampa choreografas, LNOBT baleto meno vadovo asistentas Martynas Rimeikis bei ne kartą kolegų kurtose choreografinėse miniatiūrose šokusi primabalerina Kristina Gudžiūnaitė. „Bus įdomu pažvelgti į „Kūrybinį impulsą” kitomis akimis. Krzysztofo Pastoro inicijuotas projektas man iš tiesų labai brangus, nes jo dėka atradau savąjį choreografo kelią. Dar nespėjau pamiršti, koks svarbus pradedančiam savarankiškai kurti šokėjui palaikymas ir padrąsinimas“, – tikina M.Rimeikis.

„Kūrybinio impulso“ choreografinių miniatiūrų programą LNOBT šįmet rengia jau aštuntą kartą. 2012 m. žymaus choreografo, LNOBT baleto meno vadovo K.Pastoro iniciatyva teatre buvo surengtos pirmosios choreografinės dirbtuvės, kuriose savo miniatiūras galėjo kurti baleto trupės artistai. „Kūrybinio impulso“ metu jie ne tik „pasimatuoja“ choreografo profesiją, bet ir geriau pažįsta kitų teatro tarnybų veiklą. Mat choreografinių miniatiūrų kūrėjai, padedami teatro profesionalų, čia rūpinasi ir muzikos įrašais, scenos kostiumais, dekoracijomis ar vaizdo projekcijomis, šviesų pastatymu bei renginio vadyba.

„Man buvo svarbu kelti trupės kūrybingumą, siekti, kad baleto spektakliuose dalyvaujantys šokėjai reikštųsi ne vien kaip atlikėjai, bet ir kaip kūrėjai. „Kūrybinis impulsas“ puikiai tiko tokiam patirties laukui, nes jame ne tik įgyvendinami savi choreografiniai sumanymai, bet ir tiesiogiai susipažįstama su choreografo darbu“, – teigia K.Pastoras.

„Kūrybinio impulso“ dalyvių pasirodymai „Litexpo“ parodų ir kongresų centre bus rodomi keturis kartus: gegužės 31 d. (penktadienį) 16 ir 18 val. bei birželio 1 d. (šeštadienį) 17 ir 19 val. Žiūrovai juos stebėti galės įsigiję specialius bilietus, suteikiančius teisę išvysti ne tik „Kūrybinį impulsą“, bet ir visą įspūdingą jubiliejinės meno mugės „ArtVilnius“ ekspoziciją. Šiais bilietais jau prekiauja Tiketa.lt, mugės metu juos bus galima įsigyti ir „Litexpo“ kasose. Tai išskirtinė galimybė su vienu bilietu aplankyti du įspūdingus renginius – pamatyti garsių pasaulio menininkų kūrinius bei įtraukiančias jaunųjų choreografų šokio miniatiūras.

Temos: 1 Teatras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali